KARE PONPONLU BEBEK UYKU TULUMU

Bebek uyku tulumu yapmak üzereyiz. Hanımlar çok güzel ve kolay yapılan bir örgü bebek uyku tulumunu sizlere sunmak istiyorum. Yapımı gayet basit olan çalışmayı örgüde yeniyseniz bile yapabileceksiniz.

Tariften yararlanıp sizde bebeğinize harika bir örgü uyku tulumu yapıp, şirin bebekleri tulum içerisinde sıcacık uyumalarını sağlayabileceksiniz. Kullanışlı ve ponponlarla süsleyebileceğiniz çalışma da kendinizce de süslemeler kullanabilirsiniz.

Örgü bebek uyku tulumu nasıl yapılır?

Örgüden bebek tulumu yapmak için öncelikle bu güzel çalışmayı bizlere sunduğu için Aysel hanıma çok teşekkür ediyoruz. Kendisi bu örgü tarifini vermiş ve yapmış. Şimdi onun izniyle de bu güzel örgü modelini sizlere nasıl yapacağınızı tarif etmeye çalışacağım.

İlk olarak bebek yünü alıp başlayacaksınız. 2 kat kullanabilirsiniz. 7 tane ip gittiğini belirtiyorlar. 6 numara da şiş elinizde olduğu zaman bu güzel uyku tulumunu yapmaya başlayabileceksiniz.

kare-ponponlu-bebek-uyku-tulumu
kare-ponponlu-bebek-uyku-tulumu

İlk olarak 86 ilmek atarak başlayacaksınız. İlmek üzerine 2 düz ve 2 ters yapacaksınız. Toplamda 5 karış bu biçimde örüp, sonra da ön kısmına yeni model döşeyeceksiniz. İlk olarak haroşa örgü geçip, 4 sıra haroşa ördükten hemen sonra da 2 yandan yani ilmek kısımlarından 8 ilmek haroşa örgüsüne devam edeceksiniz.

2 yan ile tam ortadan ise saç örgüsü için yer bırakmanız gerekiyor. Daha sonra 23 ilmekte ters örgü olacak. 20. sırada ise bir 4 sıra haroşa üstüne aynı model şeklinde dört adet olduğunda portbebe tamamlanmış oluyor.

4 sıra haroşa ile bitirip, ilik sayılarını istediğiniz genişlikte yapabilirsiniz. Üst kısımda 2 ucu birleştirerek iç kısımlarından da dikeceksiniz. Bu portbebeyi ise özellikle küçük bebekler için üşüme sorunları varsa yapabilirsiniz. Önerdiğim bir örgü modeli ve tulumun bittiğinde ki görüntüsüne bayılacaksınız. Güle güle kullanın hanımlar.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu