KARTONDAN OYUNCAK MAKET EV YAPIMI

Karton ev maketi yapılışı

Kartondan ev maketi yaparak çocukları mutlu edebilirsiniz. Yapımı kolay olan bir çalışma ile karşınızdayım hanımlar. Yaparken keyif alacağınız ve evde karton kolileri değerlendirebileceğiniz bir proje.

Çocuklarınızı yanınıza alın. Malzemeler ise şöyle ;

  • Koli karton.
  • Maket bıçağı.
  • Makas.
  • Yapıştırıcı.
  • Renkli el işi kağıdı.
  • Silikon.

Malzemeleri kendinize göre artırabilir veya azaltabilirsiniz. İllaki resimli anlatımda bulunan çalışmanın aynısını yapmanız şart değil. Kendinize göre de uyarlayabilirsiniz. Ama standartlara uyarsanız tıpatıp benzerini de yapabileceğinizi görebilirsiniz hanımlar.

İlk olarak evin panellerini kesmeniz gerekiyor. Bunu karton üzerinde çizdikten sonra kesme işlemi ile kolayca halledebilirsiniz. İster evi bitirdikten sonra renkli parçaları yapıştırın. İsterseniz de kestiğiniz panel parçaları kaplayın. Ben kaplayın derim. Daha pratik olur.

cocuklara-oyuncak-karton-ev-yapimi

Zaten resimli anlatımda da önerdiğim şekilde yapılıyor. Nasıl kolayınıza gelirse o şekilde yapın. Bu çalışmayı yapıp ışıklandıranlar bile var. Ama yangın veya tehlike olacağı için dikkat etmenizi de öneririm hanımlar.

Kartondan ev maketi yaparken takıldığınız bir nokta olursa yorum yazmaktan çekinmeyin. Her türlü konuda size yardımcı olmaya çalışırım. Kolay gelsin.

kaynak : https://www.muyingenioso.com/divertidas-casitas-de-carton/

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KARTONDAN OYUNCAK MAKET EV YAPIMI için yorumda bulun

    KARTONDAN OYUNCAK MAKET EV YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KARTONDAN OYUNCAK MAKET EV YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.