KARTOPU TIĞ OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Çeyizlik kartopu tığ oyası yapımı

Çeyizler için çok şık bir oya modelinin yapımını sizlerle paylaşmak istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu modeli kısa sürede buradan öğrenip yaparak çeyizler içerisine ekleyebilirsiniz.

kartopu tig oyası1

Bugün sizlere göstermek istediğim kartopu tığ oyası modeli iğne oyasından tığ oyasına çevrilmiş olan bir model. Derya hanım sık sık bu şekilde iğne oyalarını tığ oyasına çeviriyor ve ortaya harika el işleri çıkartıyor. Sizlerde buradan verdiğim bu videoları takip ederek farklı oya modelleri yapabilirsiniz. Özellikle iğne oyası yapmayı bilmeyenler bu videolardan iğne oyasına benzer harika el işleri yapabilir.

kartopu tig oyasi2

Çeyizlik oya modeli yapımı için öncelikle yeşil oya ipi ile yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Daha sonra ise bu tığ batısı üzerine pimpirikler yapılmış. Bu pimpiriklerin nasıl yapıldığı video içerisinde açıklanmış. Bu pimpirikler yapılırken de oya modelinin yapılacağı aralar belirlenerek modelin kurulacağı yer belirlenmiş.

kartopu tig oyasi3

Yeşil oya ipi ile öncelikle kartopu modelinin yapılacağı direkler ve yaprak kısmı yapılmış. Bütün yazma kenarı bu şekilde tamamlandıktan sonra oyanın renkli kısmının yapımına geçilmiş. Burada ise yazma içerisinde bulunan renklere uygun olarak seçilen renklerdeki ipler ile küçük motifler yapılmış. Adına kartopu oyası denmesine neden olan küçük motifler yapıldıktan sonra ise oya modeli tamamlanmış.

Kartopu tığ oyası modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu