KAT KAT ÇEYİZLİK HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI

Tığ işi kat kat havlu kenarı dantel modeli yapımı

Havlu kenarlarında dantel kullanmayı sevenler için bugün yine renkleri ile dikkat çekecek oldukça şık bir dantel modelini yapımını göstermek istiyorum. Kat kat çeyizlik havlu kenarı danteli özelikle çeyiz hazırlıkları yapanların mutlaka göz atması gereken bir tasarım olmuş. Yapımı çok basit olan bu model aşama aşama ilerliyor ama aşağıda videolu anlatım ile detaylı yapım aşaması açıklandığı için zorlanmadan bu dantel modelini yapabilirsiniz.

Havlu kenarlarında daha çok kendinden süslemeli havlular olsa da danteller havlulara ayrı bir hava katıyor. Özellikle nişan bohçası içi hazırlanan gelin veya damat bohçalarında mutlaka böyle el emeği olan dantelli havlular ekleniyor. Dantelli havluların yanında iğne oyası ile yapılmış olan el işleri de havlu kenarlarında çok şık oluyor. İğne oyası yapmak biraz zor olduğu için ve öğrenmesi zaman aldığı için danteller bu anlamda süsleme için kurtarıcı oluyor diyebiliriz. Bende sizlere sık sık farklı havlu kenarlarına yapılabilecek modelleri gösteriyorum bunlara göz atabilirsiniz.

kat kat havlu kenari danteli2

Kat kat havlu kenarı danteli yapımı için taban kısımdaki dantelde beyaz ip kullanılmış. Beyaz ip taban danteli için çok uygun. Siz dilerseniz havlu renginize göre farklı bir renkte seçebilirsiniz. Taban danteli üzerine yapılan çiçekli modeller için ise açık ve koyu mor rengi kullanılmış. Burada tek renk kullanabileceğiniz gibi havlu içerisinde bulunan desenlere uygun olan birbiri ile uyumlu renkleri de seçebilirsiniz. Açıklı koyulu renk uyumu ile yapılan buradaki örnek model bence çok hoş olmuş.

Dantel modeli yapımına beyaz ip ile taban kısmının yapımı ile başlanmış. Burada tığ işinde en çok kullanılan balık sırtı modeli kullanılmış. Bu taban kısmı yapılırken birde çiçeklerin yapılacağı yerdeki trabzanlı kısım yapılmış. Burada örnek model üzerinde bu trabznalı kısım taban danteli ile birlikte yapılmış. Siz dilerseniz önce taban dantelini yapabilir daha sonra üzerine bu trabzanlı kısmı yapabilirsiniz. Video içerisinde bu kısım açıklanmış. Taban danteli istenilen uzunlukta yapılınca da tırabzanlar üzerine renkli ipler ile çiçekler yapılmış. bu şekilde dantel modeli tamamlanmış.

Kat kat çeyizlik havlu kenarı danteli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu