KAZ AYAĞI YUVARLAK LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizlik yuvarlak kaz ayağı lif modeli yapımı

Bugün sizlere klasik bir model olan kaza ayağı modeli ile yapılmış güzel bir lif örneği göstermek istiyorum. Bu kaz ayağı lif modeli klasik kare liflerden farklı olarak yuvarlak bir şekilde yapılmış. İki renkli lif ipleri ile yapacağınız bu lif modeli çeyizler içerisinde çok şık duracaktır. Lif modelinin yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Lif modelleri içerisinde sizlere klasik modelleri göstermenin yanında yeni tasarlanmış olan örnekleri de göstermeye çalışıyorum. Bugün göstereceğim lif modelinde herkesin bildiği kaz ayağı modeli ile yuvarlak bir lif modeli tasarlanmış. Hem kare hem de yuvarlak olarak bu lifi yapıp güzel bir takım yapabilirsiniz.

kaz ayagi yuvarlak lif8

Kaz ayağı yuvarlak lif modeli için beyaz ve nar çiçeği bir ip kullanılmış. Bu şekilde iki tane renk ile yaparsanız lif modeli daha güzel görünecektir. Nar çiçeği renk sadece aralarda kaz ayağı modeli yapılırken kullanılmış. Yani elinizde olan az miktardaki lif iplerini de kullanabilirsiniz.

Lif modeli yapımı için önce fıstıklarla bir yuvarlak orta kısım yapılmış. Burada klasik bir şekilde fıstıklar yapılarak yuvarlak bir taban yapılıyor. Belirli bir sıra bu şekilde yuvarlak yapıldıktan sonra ise bu yuvarlakların üzerine küçük kutular yapılıyor. Bu kutular da yine fıstıklar ile yapılıyor. Yapılan bu kutular içine ise nar çiçeği rengi ile kaz ayağı modeli yapılıyor. Lif modeli bu şekilde bir kaz ayağı modeli bir fıstık modeli olarak devam ediyor.

Kaz ayağı yuvarlak lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCSCWSubftPa3HCfl5QoruLg

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu