KELEBEK MOTİFLİ TIĞ İŞİ YELEK ÖRNEĞİ

Anlatımlı kelebekli tığ işi yelek örneği arayanlar var mı? sesinizi duyar gibiyim. Ben çok arıyordum sonunda buldum. Tığla örülen yelek örnekleri arasında en çok tercih edilen güzel bir motif kelebekli tığ işi yelek örneği hemen altta yer alıyor. Resim olarak koyduğum örnek gri renkte tığ işi kelebek motifli yelek ancak ince iple tığ işi yapıldığı için çok zarif ve şık durduğunu söylemeliyim.KELEBEK MOTİFLİ TIĞ İŞİ YELEK ÖRNEĞİ

Tığ işi örülen yelekleri her zaman sevmişimdir. Yetişkin örgüleri arasında yelek denilince akla her zaman tığla yapılan çalışmalar gelir. Bunu benden daha iyi bilirsiniz. Örgü ipini kalın kullandığınızda yan yana kalan 2’li trabzanların çok kaba gözükeceğini söylemek isterim.

Tığ işi yetişkin örgü yelekleri olarak Tunus işi çocuk yelek modelleri bir yana, bu güzel tarifi sizde yapabilir ve şiş tığ ile yapılan bebek yelek modelleri bile ortaya çıkarabilirsiniz. Rengini ve ipini iyi seçtikten sonra tığ işi yapılacak neredeyse hiç bir şey yok. Tunus tekniği ile yakadan başlayan yelekleri de araştırıyorum. Bulunca ilk olarak buradan göreceksiniz.

Araştırmalarım arasında sıraladığım çalışmalar şöyle ; Tığ işi motifli bayan ceket modelleri ve yapılışı hemen arkasından çift başak yeleğinin yapılışını arıyorum. Birkaç sitede buldum. Önce kendim öğrenip, neler kullanılmış. Nasıl yapılmış çözdükten sonra sizlere de tavsiye edeceğim.

Motifli yelek yapımıyla ilgili çalışmaları bulunca sitemize ekleyip, hemen altta yer alan benzer yazılar ekranından bulacaksınız. Pinterest başta olmak üzere birçok sosyal mecrada kardelen tığ işi örnekler, fıstıklı piramit örgü yeleği yapımı ve modelleri, değişik motiflerin olduğu anlatımlara ulaştım. Hepsini inceleyip yapacağım. Bu güzel örnek Esra hanım tarafından yapılmış, kendisi ile görüştük. Çok teşekkür ediyoruz kendisine…

kelebek-motifli-tig-isi-yelek-ornegi
kelebek-motifli-tig-isi-yelek-ornegi

Kelebek motifli tığ işi yelek örneği yapılışı

Benzer Haberler

Bir Yorum

  1. Mrhb bu benım ördüğüm yelek paylaştığınız için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu