KELEBEK MOTİFLİ LİF ÖRNEĞİ

Kelebekli lif nasıl yapılır

Kelebekli lif yapmak isteyenleri buraya alalım bir zahmet. Evet hanımlar bu gün birlikte kelebek motifli lif modeli yapılışını inceleyeceğiz. Hemen hemen her evde lif modeli vardır. Özellikle de süslü lifler son dönemde moda.KELEBEK MOTİFLİ LİF ÖRNEĞİ

Yapılışı yine bizlere anlatımlı video halinde ulaştırılmış. Hazırlayanların emeklerine sağlık. Anlatımlı kelebek motifli lif örneği yapmak için öncelikle 3-4 renkte ip lazım. Tığ işi de yapılabilir şiş işi de yapılabilir.

Kelebekli lif modeli yapımına ilişkin daha önce sitemizde farklı lif modellerinin yapımıyla alakalı çalışmalar paylaşmıştık. Ancak bu farklı hanımlar. Kolayca öğrenip hemen yapabileceğiniz özelliklere sahip.

Sizde lif yapılışıyla alakalı çalışmayı öğrenip, kendinize kullanmalık veya çeyizlik lif modeli olarak yapıp saklayabilirsiniz. Hatta öğrenip fazla fazla değişik renklerde kelebekli lif modelleri yapıp satarak para da kazanabilirsiniz.

kelebek-desenli-lif-yapilisi

Detaylı anlatımı olan çalışmayı kısa sürede başlayıp hemen hemen 1 günde bitirebilirsiniz diye tahmin ediyorum. Yapımı uzun sürmeyen çalışmayı öğrenmek isteyenlere de paylaşabilirsiniz.

Ben genelde altın günlerinde toplandığımızda arkadaşlarıma bu tür yaptığım çalışmaları bitmiş halini ve başladığım halini paylaşıyorum. Hem mutlu oluyorlar. Hem de dedikodu yerine bu tür çalışmalarla günümüz güzel geçmiş oluyor.

Sizlerde öğrenip, çocuklarınıza çeyizlik olarak yapıp saklayabilirsiniz hanımlar. Daha değişik kelebek resimli lif modeli yapılışı bulduğumda sizlere aktarmaya devam edeceğim. İyi bir salı gününüz olsun diliyorum.

Kelebek desenli lif

kaynak : https://www.youtube.com/channel/UCE7Xd-6RraZkicsHMtpTwag/videos

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu