KİBARİYE İŞİ ÇİÇEK MOTİFLERİ NASIL YAPILIR

Kalın iple veya ince iple yapılan çok güzel çiçek motif çalışmasında tekrar beraberiz. Beğeneceğiniz bir model ve adı da Kibariye işi çiçek motifi hazırlama oluyor. Bildiğiniz şarkıcı kibariye değil, yapan kişi öyle adını koymuş. Bende küçük bir gülümsedim.

Devam edelim. Bu modeli ben çok sevdim ve işime çok yaradı. Battaniye yapacaktım ve motif olarak çok renkli olması beni cezbetti. Belki sizde beğenirsiniz ve yapmak isterseniz diye tarifini vereceğim.

Tığ işi çiçek motifi hazırlama

Öncelikle bu güzel çalışmayı bebek battaniyesi, koltuk örtüsü, şal veya değişik örgülerde kullanabileceğinizi hatırlatırım. Malzeme olarak 2 renk kalın yada ince ip lazım. 2,5 numara tığ varsa olay tamamdır.

İstediğiniz her şeyde kullanacağınız çok cici görünüşlü bir örnek. Başlıyoruz. Önce ilk olarak 6 zincir çekip, başlanılan yere batarak kapatılacak. Sonra da yuvarlağın içerisine 12 adet sık iğne yapmanız gerekiyor.

Sonrasında ise üst kısım için farklı renk ile 2 zincir çekeceksiniz. İpi uzatarak tığın başına alacaksınız. Sonra da başladığınız yere gelip 3 kere batıp, uzatarak çıkaracaksınız. Yine tığ başına alarak, hemen yanındakine 3 kere batıp, hepsini yani toplamda 6’sını birden alıp kapatacaksınız.

kalin-ipten-cicek-motifi
kalin-ipten-cicek-motifi

Sonra da 2 zincir çekerek, son battığınız yerin hemen içine batıp içinden geçireceksiniz. Sonra da yanında bulunan deliğe batıp, çıkaracaksınız. Bu sayede ilk yaprağı yapmış olacaksınız.

Aynı aşamaları yapıp 6 tane yaprak yapacaksınız. Bu sayede mollie flower denilen bu modeli ortaya çıkartmış olacaksınız. Motifle istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. Benim önerim ilk işiniz bebek battaniyesi olsun.

Çünkü ben öyle yapmayı düşünüyorum. Gerçekten güzel ve eğlenceli bir motif ve yapacağınız her ne olursa olsun çok güzel duracaktır. Öneririm. Kolay gelsin ve iyi günlerde kullanmanız dileğiyle…

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu