KİLİM DESENLİ PATİK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Çeyizler için kilim desenli patik modeli yapımı

Sizlerle sık sık yeni ve farklı patik modellerini paylaşmaya çalışıyorum. Bugün sizlere yine çok şık ve yapımı kolay olan kilim desenli patik modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim bu patik modeli sizlerinde çok hoşuna gidecektir.

Farklı patik modelleri buldukça sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Sizlere hem şiş örgüsü ile yapılmış olan hem de tığ işi ile yapılmış olan patik modelleri göstermeye çalışıyorum. Bu şekilde yaptığınız patik çeşitliliğini arttırabilir farklı modelleri yapabilirsiniz.

Özellikle çeyiz hazırlıkları yapanlar verdiğim patik modellerine mutlaka göz atmalılar. Verdiğim modellerin detaylı yapım aşamalarını da verdiğim için kolaylıkla bu el işleri yapılabilir. Çeyizlik patik modeli için de sizler aşağıdaki  videoyu takip ederek kısa sürede bu patiği yapabilirsiniz.

Patik modeli yapımı için burada 3 farklı renkte örgü ipi kullanılmış. Burada yapılan patik modeli ölçüsü 38 numara ayak numarasına uygun olarak yapılmış. Sizlerde videodaki anlatıma ve burada verilen detaylara dikkat ederek dilediğiniz büyüklükte bu patik modelini yapabilirsiniz.

Kilim desenli patik modeli yapımına uç kısımdan başlanmış. Burada klasik bir tığ işi patik yapılırken yapılan bir uç kısım yapılmış. Burada modelin tamamında trabzanlar kullanılmış. Bu yönden de bu patik modeli oldukça basit bir model. Video içerisinde de dikkat edilecek detaylar çok güzel bir şekilde açıklanmış.

Kilim desenli patik modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCT8MmXysDzHJFoMichU5l_g/videos

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KİLİM DESENLİ PATİK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    KİLİM DESENLİ PATİK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KİLİM DESENLİ PATİK MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.