KIR LALESİ LİF MODELİ

Kır lalesi lif modeli rengârenk lif ipleri ile yapabileceğiniz oldukça şık ve göz alıcı bir model olmuş. Yeni lif modellerini yapıp çeyizleriniz için harika tasarımları ortaya çıkarmak istiyorsanız gösterdiğim lif modellerine göz atmalısınız.

Lif modellerinde her zaman yeni örnekler bulup sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Sevilayın Renkli Dünyası kanalında sürekli olarak yeni tasarlanmış lif modelleri oluyor. Bu modeller klasik lif modellerinin yanında farklı görünümleri ile dikkat çekiyor. Her bir lif modelinin detaylı yapım aşaması olduğu için de sizlerde bu lif modellerini kısa sürede yapabilirsiniz.

KIR LALESİ LİF MODELİ

Bugün sizlere göstereceğim çeyizlik kır lalesi lif modeli beyaz lif tabanı üzerine renkli lale çiçeklerinin yapıldığı bir tasarım olmuş. Bu lif modelini görünce kullanışlı olmadığını düşünebilirsiniz. Ama lif modeli hem çok kullanışlı hem de satmak için veya çeyizler içerisinde eklemek için oldukça şık ve göz alıcı bir model olmuş.

Lif modeli yapımında önce beyaz lif ipi ile taban yapılmış. Lif tabanı yapılırken altı tane dilimi olan klasik bir lif tabanı yapılmış. Burada düz bir taban da yapılabilir ama laleler her bir dilimin üzerine yerleştirildiği için dilimli bir taban yapılmış.

KIR LALESİ LİF MODELİ

Çeyizlik kır lalesi lif yapımı için nasıl taban yapılacağı video içerisinde açıklanmış. Lif örmeye yeni başlıyorsanız videodaki anlatımı takip ederseniz bu tabanın yapımını öğrenebilirsiniz.

Lif tabını tamamlanınca üzerine renkli lif ipleri ile laleler yapılmış. Bu lalelerden önce yeşil lif ipi ile lalelerin sap kısımları ve yaprakları yapılmış. Buradaki çiçeklerin düzgün durması için videodaki anlatımı takip sayıları öğrenmelisiniz. Videoda sırası ile ve sayıları ile lalelerin ve yaprakların yapımı açıklanmış. Kısa sürede zorlanmadan bu lif modelini yapabilirsiniz.

KIR LALESİ LİF MODELİ

Kır lalesi lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@sevilayuysallifleri

SEN KAÇ PUAN VERİRDİN?
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın