KIRKYAMA ÖRGÜ TEKNİĞİ İLE BEBEK BATTANİYESİ YAPIMI

Şiş örgüsü kırkyama örgü tekniği yapımı

Kırkyama örgü tekniği ile yapılmış örgü işleri son yıllarda tekrar moda oldu. Bugün size kırkyama bebek battaniye modeli yapımı göstermek istiyorum. Şiş örgüsü ile yapılan bu battaniye modelini yapmak isteyenler aşağıdaki videolu anlatımı takip ederek kısa sürede model yapımını öğrenip battaniyeyi yapabilir.

Battaniye modelleri için bugün size hem kız bebeklere hem de erkek bebeklere göre yapılabilecek bir model göstereceğim Aslında bu battaniye modeli sadece bebekler için yapılabilecek bir tasarım değil. Bu battaniye modelini dilerseniz elinizde kalan ipleri değerlendirmek için de yapabilirsiniz. Renk renk ipler ile bir yatak örtüsü, koltuk örtüsü gibi tasarımlarda yapabilirsiniz.

kirkyama bebek battaniye modeli2

Patchwork örgü modeli yapımı için 41 ilmek atılarak büyük bir kare motif yapılmış. Daha küçük kareler yapmak isterseniz de 19 ilmek alarak aynı teknikle bu modeli yapabilirsiniz. Modelin yapımı çok basit ama dikkat edilmesi gereken detaylar oldukça fazla. Yapılan kareden diğerine nasıl geçilecek, üst sıraya geçiş nasıl olacak bunların hepsine dikkat etmelisiniz.

Model yapımı için aynı kalınlıkta örgü ipleri kullanabilirsiniz. Burada model yapımı için orta kalınlıkta bir örgü ipi kullanılmış ve ipe uygun 3 numara şiş kullanılmış. Sizlerde elinizdeki iplerin kalınlığına göre şiş numarasını belirleyebilirsiniz. Model yapım detaylarını buradan öğrenip kendi zevkinize göre bir tasarım ortaya çıkartabilirsiniz.

Kırkyama bebek battaniye modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu