KISA SÜREN KARPUZ DİLİMLİ PATİK MODELİ

İçindekiler

Karpuz patik modeli olarak da belki rastlamış olabileceğiniz güzel bir patik türüyle birlikteyiz. Çok güzel ve beğendiğim bu çalışmayı sizlere kısaca tarif etmeye çalışacağım. Görünce çok beğendiğim modeli de en kısa sürede kırmızı ve yeşil renkleri kullanarak da örmeyi planlıyorum.

Karpuz dilimli patik örneğinin ilmeklerini birazdan vereceğim. Kız çocuklarına veya erkek torununuz olduysa onlara yapıp kullanacakları harika bir patik olduğunu resimlere bakınca sizde göreceksiniz.

Karpuz modeli patik

Patiğin yapılışı zor değil. Örgüye yeni başlamış olsanız bile kolayca yapabilirsiniz. İlk olarak 25 ilmek atarak başlayın. Daha sonra 30 sıra olacak kadar örüp, istediğiniz renkte iple haroşa örmeye devam edin.

Daha sonra da 10 ilmek kesin ve diğer iple 4 sıra düz ve diğeriyle de 4 sıra da ters örmeye devam edin. Örgüsü kolay olan patik modelinde karpuz dilim motifleri kısa süre sonra karşınıza çıkacak.

kisa-suren-karpuz-dilimli-patik-modeli
kisa-suren-karpuz-dilimli-patik-modeli

9’ar sıra örün ve sonra da kesin. Dikim esnasında patik için ön kısmı büzerek dikmeye özen gösterin. Bu sayede karpuz dilimlerini kısa sürede ortaya çıkarmış olacaksınız. Resimli anlatımdaki gibi yapmaya çalışın.

kisa-suren-karpuz-dilimli-patik-modeli

Örnek resimlerde adım adım ne yapmanız gerektiği de belirtilmiş. Ben henüz yapmadım bu yüzden fazla detay veremedim. Kusuruma bakmayın. Ama başlayanlar kısa sürede yapıp hazır hale getirecektir.

Bu tür motifli bebek patik modellerini çok seviyorum. Sizle benimle aynı fikirdeyseniz hemen alttaki benzer patik modellerine de göz atmanızı öneriyorum. Şimdilik sizlere kolay gelsin dileklerimle, iyi günler hanımlar.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu