KIVIRCIK KENARLI ŞERİT LİF ÖRNEĞİ YAPIMI

Kıvırcık kenarı olan şerit lif örneğinin yapımına ilişkin bu güzel çalışmayı ister çeyizlik isterseniz de gündelik hayatınızda kullanmak için yapabilirsiniz. Örgü lif tığ işi çalışmaları genelde ev hanımları gündelik hayatlarında kullanmak için yaparlar. Banyo ovunma lifi olarak tercih edilen bu tür güzel motifli ve desenli lif örneklerini görünce heyecanlanırım. Banyo lif modeli olarak çiçek şeritli örgü lif örneğinin detayları altta yer alıyor.

Tığ işi lif modeli için kullandıkları ip lif ipi olup, banyo ovunma bezi olarak şişle, tığla yapılan örgü teknikleri uygulanmış çalışmaları da bilirsiniz. Lif modelleri kategorisi oluşturdum. Birçok paylaşımı ilgili ekranda paylaşmayı arzuluyorum.

En güzel lif örnekleri olarak tavsiye edeceğim modelin adı ise örgü örnekleri arasında yer alan altıgen lif örneğidir. Bulursanız mutlaka inceleyin. Türkçe olarak anlatımını bir kaç yerde gördüm. Pinterest gibi sitelerde yabancılar gerçekten iyi iş çıkartıyor.

Bir de tığ ile ilk olarak ön ve arkası yapılıp, daha sonra birleştirilen 2 yada 3 boyutlu gibi gözüken lif modelleri var. Paylaştığımız bu güzel örnekte ise örgü lif modelinin üzerine çiçekli örnek işlenmiş. Tığla yapılmış ve gerçekten bitmiş hali el yakıyor. Çok beğendim.

kivircik-kenarli-serit-lif-ornegi-yapimi
kivircik-kenarli-serit-lif-ornegi-yapimi

Açıklamalı olarak altta öğreneceğiniz lif modelini kendinizce yıldız deseni veya farklı çevreye sahip örnek olarak da üretebilirsiniz. Örgü tığ işi güzel örnekler genelde şiş örgüsü olarak biliniyor. Benim de en çok sevdiğim ve beğendiğim örneğin ismi başak bahçesi örgü örneğidir.

cicek-kenarli-lif-modeli-yapimi

Örgü lif desenleri arasında sıkça karşılaşacağınız ve yelek yapımında kullanılan örnekleri dantel lifler ve daha birçok çalışmayı sitemizde yakın zamanda bulabileceksiniz. İlginize teşekkürler.

Çiçek şeritli lif örneği yapılışı

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu