KIVRIMLI YOL ÖRGÜ MODELİ YAPILIŞI

Kıvrımlı yollar örgüsü

Kıvrımlı yol örgüsünü öğrendikten sonra çok güzel yelek modelleri yapabilirsiniz hanımlar. Kıvrımlı yollar örneği ile şal yapabilirsiniz. Videolu anlatım sayesinde kısa sürede sizde bu güzel çalışmayı yapmaya başlayabilirsiniz.

Şerife hanımın harika sunumu ile izleyeceğiniz çalışmayı erkekler için örgü kazak yapmada da kullanabilirsiniz. Hırka, kazak veya atkı yapılabilecek güzel bir örnek hanımlar.

Modeli 13 ilmekle başlatıp, aralarda ise modelde 6 ilmek toplam 19 ilmek yapacaksınız. Aynı şekilde katlarından oluşan bir model. Aralarda ise model 2 ters ve 1 dola ile 1 kez 2 ters ör şeklinde ilerliyor.

Kıvrımlı yollar örgü modelini öğrendikten sonra örgü atkılar yapabileceğiniz gibi bebek örgülerinde de bu güzel çalışmayı yapabileceğinizi söylemeliyim. Örgü bebek tulumu yapabilirsiniz. Görünümü çok şık olan örgü ile güzel bere modeli dahi yapılabilir diye düşünüyorum.

kivrimli orgu modeli
kivrimli-orgu-modeli

Ana model için 13 ilmeğin en son 3 ilmek sabit örülmeli. İlmeklerin başını ise kesme işlemi sonrasında artırma yapılarak ilmeklerin yeri de kaydırılmış olunuyor. Modeli kavramak için mutlaka anlatımı izleyin.

Kıvrımlı yollar bayan yelek modelinin anlatımı sayesinde sarı veya yeşil renk güzel bayan yelekleri yapabilirsiniz hanımlar. Yapımı zor olmayan çalışmayı 1/2 gün gibi kısa sürede azimle bitirmek de mümkün. Eliniz yatkınsa farklı modellerini de ortaya çıkarabilirsiniz.

Anlatımlı çalışma Şerife hanımın kanalında yer alıyor. Daha değişiklerini de bulabilir ve inceleyebilirsiniz. Kendisi çok güzel anlatmış ve tarif etmiş. Kolay gelsin hanımlar.

Çalışmanın benzerlerini altta göreceksiniz. Onlara da göz atın derim.

kaynak : https://www.youtube.com/channel/UCB5SalyfqQyF_NL43-u-_aw

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu