KIZ ÇOCUĞU ÖRGÜ SAÇ BANDI

Bugün sizlere çok güzel bir modelin yapılışını paylaşacağım. Yapımı gerçekten kolay ve kısa sürede tamamlayabilir ve hemen kız çocuklarınıza kullanmaları için verebilirsiniz. Örgü saç bandı yapımı olarak da tabir edeceğimiz çalışmayı beğeneceğinizden şüphem yok.KIZ ÇOCUĞU ÖRGÜ SAÇ BANDI

Örgüye yeni başladıysanız da kolayca yapabileceğiniz bir model olduğunu söyleyebilirim. Anlatımlı saç bandı örneğinin yapılışı ise şöyle başlıyor. Evinizde kalmış ipler varsa onları da kullanarak çok güzel saç bandı yapıp kullanabilir veya çocuklarınıza hazırlayabilirsiniz.

Örgü saç bandı yapımı

Çalışmaya başlamadan önce malzemelerin neler olduğunu söyleyelim. İlk olarak beyaz pamuklu iplik, renkli pamuklu iplik, 3 mm. tığ, goblen iğne, makas ihtiyacınızı görecektir.

İlk olarak 11 zincir çekip, başlayacaksınız. Sonra üstüne 10 sık iğne yapacaksınız. 1 zincir çekip döndükten sonra da 40 sıra aynı biçimde 10 sık iğne öreceksiniz. Sonra da kenar kısımlardan eksiltme yapacaksınız.

kiz-cocugu-sac-bandi-orgu-modeli
kiz-cocugu-sac-bandi-orgu-modeli

Daha sonra ise baştan ve sondan 2 ilmek birlikte örüp, ilk olarak 8 sık iğneye indireceksiniz. Sonra da 2 sık iğne kalana kadar öreceksiniz. 35 zincir çekip bitirmelisiniz. İlk kısım bitince de resimdeki gibi gözükmeye başlayacaktır.

Devam edelim. Diğer uç kısmına ipi sabitleyip, aynı şekilde eksiltme ile zincir çekme işine devam edeceksiniz. Bu aşamadan sonra saç bandı hazırlanmış oluyor. Üstüne istediğiniz şekilde süsleme çalışması yapabilirsiniz.

Sevdiğiniz figürleri süsleme için kullanabilir veya desen kullanabilirsiniz. Gördüğünüz gibi resimlerde de aynı şekilde örgü bant yapılmış ve sizde yapınca böyle gözükecekler. Güzel bir örgü bant ve seveceğinizi söyleyebilirim. Güle güle kullanın.

kaynak : https://www.aspoonfulofyarn.com

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu