KIZ ÇOCUK ATA YELEĞİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Kız çocuklar için şiş örgüsü ile ata yeleği yapımı

Ata yeleği denilince akla daha çok erkekler için yapılmış modeller akla geliyor. Bugün benim size göstereceğim yelek modeli ise kız çocuklar için yapılmış olan kız çocuk ata yeleği modeli olacak. Bu ata yeleği modelinin detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile göstereceğim.KIZ ÇOCUK ATA YELEĞİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Daha önce sizlere kız çocuklar için yapılabilecek farklı yelek modelleri göstermiştim. Bazen sizlere şiş örgüsü ile yapılmış olan modeller bazen de sizlere tığ ile yapılmış olan modeller gösteriyorum. Bu şekilde sizlere farklı örnekler sunarak değişik örgü işleri yapmanıza yardımcı oluyorum.

Bugün size göstereceğim kız çocuk yelek modeli ise şiş örgüsü ile yapılmış olan bir örgü işi. Oldukça basit bir şekilde yapılan bu yelek modelinde dikkat edilmesi gereken birkaç küçük detay var. Bu detayları videodaki anlatımı iyi bir şekilde takip ederek öğrenebilirsiniz.

Yelek modeli iki parça halinde yapılmış. Öncelikle ön kısımdan başlanmış. Ön taraf yapıldıktan sonra devam edilmiş ve arkaya geçilmiş. Aynı şekilde iki tane bu şekilde parça yapıldıktan sonra bu parçaların ön kısımdaki fırfırları yapılmış. Yelek için yapılan bu iki parça arka tarafta yapılan düğmeler ile birbirine birleştirilmiş.

Bundan sonra ise ön kısımda yapılmış olan çiçekler yapılarak yelek modeli tamamlanmış. Bu şekilde ortaya harika bir yelek modeli çıkmış. Yelek modeli yapımı için sizlere aşağıda iki video sundum bu iki videoyu takip ederek bu yeleği kısa sürede yapabilirsiniz.

Kız çocuk ata yeleği yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCT8MmXysDzHJFoMichU5l_g

SEN KAÇ PUAN VERİRDİN?
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın