KIZ ÇOCUKLARI İÇİN KÜRK MANTO YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Şiş örgüsü ile yapılan şık ve gösterişli kürk manto modeli yapımı

Kız çocukları için bugün harika bir örgü işi göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşaması videolu anlatım ile verilen bu örgü kürk manto modeli her yaştan kız çocuk için yapılabilecek çok şık bir model.KIZ ÇOCUKLARI İÇİN KÜRK MANTO YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Kız çocukları için çok farklı örgü işlerini göstermeye devam ediyorum. Bugün ise sizlere Işıl Hanım’ın güzel anlatımı ile yapılmış olan çok şık bir şiş örgüsü manto modeli yapımı göstermek istiyorum. İlk bakıldığı zaman hazır bir manto gibi görünen bu manto modeli oldukça şık ve gösterişli bir örgü işi.

Burada kürk manto yapımı için yeni çıkan yumuşak bir örgü ipi kullanılmış. Renk olarak gri renkte bir ip tercih edilmiş Manto yapımı için Aldemir panda kürk ipinden 3 yumak ip kullanılmış. Mantonun yapımında bu ip dışında ara kısımlarda ise 2 yumak Kartopu Melange Wool ip kullanılmış. Şiş olarak ise 6 numara şiş kullanılmış.

Örgü manto modeli yapımı için ilmek alındıktan sonra mantonun yapımına başlanmış. Burada sadece düz ve ters örgüler kullanılmış. Mantonun tamamı bu şekilde yapılıyor aralarda herhangi bir işlem uygulanmamış ve düz bir model yapılmış.

Manto yapımı için klasik şiş örgü tekniği kullanıldığı için bu mantoyu herkes kolaylıkla yapabilir. Mantonun detaylarını öğrenmek için ise aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

Kürk manto modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

SEN KAÇ PUAN VERİRDİN?
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın