KIZ ÇOCUKLARI İÇİN ÖRGÜ BOLERO YAPIMI

Şiş örüsü ile kız çocuklarına bolero modeli yapımı

Kız çocukları için yapılmış yelek ve hırka modelleri dışında bugün sizlere güzel bir bolero örneği göstermek istiyorum. Özellikle bu mevsimde rahatlıkla kullanabileceğiniz bu bolero modelini birkaç gün gibi kısa bir sürede yapıp kullanıma hazırlayabilirsiniz. Kız çocuk örgü bolero modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.KIZ ÇOCUKLARI İÇİN ÖRGÜ BOLERO YAPIMI

Özellikle bu zamanlarda elbiseler üzerinde kullanmak için bolerolar çok kullanışlı oluyor. Kız çocukları için isterseniz şiş örgüsünden isterseniz de tığ işinden farklı bolero tasarımları yapabilirsiniz. Bu bolero modelleri için sizlere değişik örnekler göstermeye çalışıyorum. Bugün size şiş örgüsü ile yapılan bir tasarım göstereceğim. Burada göstereceğim bolero modeli kısa kollu olarak yapılmış. Ama dilerseniz uzun kollu olarak da bu bolero modelini yapabilirsiniz.

Şiş örgüsü çocuk bolero modeli yapımı için burada 2 yumak bebe yünü kullanılmış. Şiş olarak ise elinizin sıkılığına göre 3,5 veya 4 numara şiş kullanabilirsiniz. Bu bolero modeli 1-1,5 yaş için uygun ölçülerde yapılmış. Tabi siz video içerisinden detayları öğrenip dilerseniz daha büyük bir bedende de yapabilirsiniz. Bu boleroya takım olarak birde etek yapılmış. Önümüzdeki günlerde bu eteğin yapım aşamasını da sizlere göstereceğim.

Bolero yelek modeli robadan başlanarak yapılıyor. Roba kısmında burgu modeli yapılmış. Kol kısımlarında fırfır detayları eklenmiş. Beden kısmı düz örülmüş ama ön ve arka kısım kenarlarından tekrar ilmek çıkarılmış ve fırfır çalışması yapılmış. Bolero modelinin ön kısmına düğme yapılmamış ve yaka kısmına bir ip geçirilip uçlarına ponponlar yapılmış. Bu şekilde bolero modeli tamlamamış.

Kız çocuk örgü bolero modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCTVMBP_Yo1khMdgMmiKIs7w

SEN KAÇ PUAN VERİRDİN?
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın