KOLAY BAYAN BOYUNLUK MODELİ

Tığ işi kolay bayan boyunluk modeli

Tığ ile yapılan farklı örgü işlerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün yine yapımı oldukça basit olan güzel bir tığ işi bayan boyunluk modeli göstermek istiyorum.KOLAY BAYAN BOYUNLUK MODELİ

Tığ ile örgü örmeyi seven veya şiş ile örgü örmeyi bilmeyen bayanlar bu şekilde basit tığ işi teknikleri ile yapılmış olan örgü modellerini deneyebilirler.

Boyunluklar kış aylarında oldukça fazla kullanılmakta. Bugün göstereceğim bayan boyunluk modeli yapımı oldukça basit olan birkaç gün hatta bıkmadan yaparsanız eğer bir gün içerisinde tamamlayacağınız bir model.

Bayan boyunluk modeli yapımı için önce zincir çekilip 80 tane tarbzan yapılmış. Burada ikili trabzanlar yapılarak 10 sıra yapılmış. 10 sıradan sonra ise fark ettiyseniz bir artış olmuş ve sanki bir etek ucuna benzer şekil oluşturulmuş.

10. sıradan sonra artışlar yapılmış ve 11 sırada 84 trabzan, 12. sırada  88 trabzan, 13. sırada 96 trabzan yapılmış. Daha sonra ise 14, 15 ve 16. sıralarda kenar kısımlar yapılmış. Bu kenar kısımlar için ise her üç trabzanda bir bu şekilde ve şeklinde trabzanlar yapılmış. Bunun için ise arada iki zincir çekilerek 3 erli iki grup yapılmış. Üç sıra boyunca bu şekilde devam edildikten sonra ise boyunluk tamamlanmış.

Tığ işi kolay bayan boyunluk modeli bu şekilde tamamlanmış. İsterseniz uç kısımlar için farklı model kullanabilirsiniz. Burada kullanıldığı gibi renk geçişleri olan bir ip tercih edebileceğiniz gibi tek renk iplerde tercih edebilirsiniz.

kaynak: theunraveledmitten.com/2017/12/14/petoskey-lace-crochet-cowl/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu