KOLAY BAYAN PATİK MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile kolay bayan patik modeli yapımı

Çeyizleri için hazırlık yapanlara ve örgü işi yapıp satanlara sık sık yeni patik modelleri göstermeye çalışıyorum. Bugünde yine iki renkli oldukça basit ama çok şık bir iki şiş bayan patik modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu patik modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Şiş örgüsünden yapılmış çok şık patik modellerini bulup sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Bu modeller içerisinde örgü işine yeni başlayanları zorlayacak olan üzerinde farklı örgü teknikleri bulunan patik modelleri de var. Bunun dışında örgü işine yeni başlayanların kolaylıkla yapabileceği modellerde var. Bugün göstereceğim model de aynı bu şekilde şiş örgüsü ile yapılan çok basit bir model.

iki sis bayan patik4

Şiş örgüsü patik modeli yapımı için iki tane farklı renkte patik ipi kullanılmış. Bu patiği dilerseniz tek renk ile de yapabilirsiniz. Ama patik modeli sade olduğu için iki renk örgü ipi ile yaparsanız daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Şiş olarak 3 numaralı şiş kullanılmış.

Burada yapılan patik modeli esnek bir model olduğu için aynı sayılar ile yapıldığında 37-38 ve 39 numara ayaklara uygun bir patik modeli yapılabilir. Patiğin yapım detaylarını videodan öğrenerek dilediğiniz büyüklük için patik modeli yapabilirsiniz. Bu patik modeli dışında tığ işinden yapılmış olan modellere de göz atarak şiş örgüsü dışında farklı patik modellerini de yapabilirsiniz.

İki şiş bayan patik modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirseniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/c/canselin%C3%B6rg%C3%BCd%C3%BCnyas%C4%B1/featured

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu