KOLAY BÜLBÜL YUVASI ÖRGÜ MODELİ YAPILIŞI

Öncelikle gününüz güzel geçsin hanımlar, bu gün sizlere çok güzel bir örneğin hem resimlerini hem de anlatımını paylaşmak istiyorum. Evde sizde yapabileceğiniz bülbül yuvası örneğini detaylı olarak altta bulacaksınız. Bu güzel örnek ile bebek battaniyesi yapımında tercih edebilir veya değişik örgülerde kullanmayı düşünebilirsiniz.

Bülbül yuvası örgü örneği için malzemeler ise şöyle ;

  • 5 numara şiş.
  • 2 renk ip.

Kolay bülbül yuvası örgüsü yapmak için ilk olarak malzemeleri temin eder etmez, 23 ilmekle başlamanız gerekiyor. Daha sonra ilmek sayısını ayarlayıp, arka sırasını düz örmelisiniz. Daha sonra ise ikinci renkli ip ile başlıyorsunuz.

Devamında ise 2 tane düz öreceksiniz. 5 ilmeğe 2 kere dolayıp çıkarmanız gerekiyor. Hemen arada 1 tane de düz örüyorsunuz. Sonrasında 5 ilmeğe 2 kere dolayıp çıkarmalısınız. Son ilmeklerde ise 2 tane düz örüyorsunuz.

Sonrasında 2 tane düz örüp, çift doladığınız 5 ilmekleri örmeden önce sağ şişe geçirip, tekrar 5 tanesini de sol şişe geçirmeniz gerekiyor. 5 ilmek hepsi bir aradan alacak şekilde ters örmelisiniz. Bir dolayıp, ikinci ise ters örülecek.

Daha sonra tekrar dolayıp, son kez 5 ini birlikte bir arada alıyorsunuz. Kenarda kalan 2 ilmeği ise tersten örüp diğer şişe geçirmeniz gerekiyor. 2 tane düz yapıp, önceki 5 ilmeği ise bir topladıklarınızı düz örüyorsunuz. Şişi bir ön ve bir arka yani çaprazlama olacak şekilde düz örmeniz gerekiyor.

Arada tek düz ördüğünüzü ise bir alttan alarak yapmalısınız. Bu sırayı bu şekilde yapıp bitirdikten sonra son 2 ilmeği düz örmeniz gerekiyor. Arka sıraya ise ilk örnekte ki gibi düz örerek bu sırayı da bu şekilde bitirmelisiniz.

Modeli kaydırırken dikkatli olacağınız şey ikinci renge geçip, 1 ilmeği düz örmenizdir. Arada 1 tane düz yaptığınızın üzerine ise bu sefer bülbül yuvası denk gelmesi gerekiyor. Bunun için 3 ilmekli yapmalısınız. Altta paylaştığımız resimli anlatımdaki gibi 1 düz alıp, 2 dolamalısınız. Bunu 3 kere yapın yeter. 3 tane ilmeği bülbül yuvasına yaptıktan sonra da 5 ilmekli bülbül yuvası yapmaya devam etmelisiniz.

Son kalan 3 ilmeği yine başta yapıldığı gibi 3’lü bülbül yuvası yapıp çalışmayı tamamlamış oluyorsunuz. Bu örneğin anlatımı netten alıntı olup, anlatan kişinin emeklerine sağlık diyoruz.

bulbul-yuvasi-orgu-ornegi
bulbul-yuvasi-orgu-ornegi

Bülbül yuvası örgü örneği yapılışı

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu