KOLAY KARE LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Kolay iki renkli kare lif modeli yapımı

Yeni ve farklı lif modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün yine yapımı çok kolay olan iki renk lif ipi ile yapılmış kolay kare lif modeli yapımını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Farklı lif örnekleri için sitemizin lif kategorisine göz atabilirsiniz. Daha önce de sizlere çok farklı ve şık lif modelleri yapımını detaylı anlatım olarak paylaşmıştım.

Bugün sizlere göstermek istediğim lif modeli örgü örmeye yeni başlayanların rahatlıkla yapabileceği bir el işi. Lif örmeye yeni başlayanlar için çok basit bir model olsa da lif iki renk lif ipi ile yapıldığı için çok şık durmuş.

kolay kare lif2

Lif modeli yapımına basit tığ işi tekniği olan fıstık modeli yapılarak başlanıyor. Önce pembe lif ipi ile fıstıklı yapılmış. Yapılan bu fıstıkların üzerine kutucuklar yapılarak ilerlenmiş. Bu şekilde lifi yapımına başladıktan sonra belirli bir süre işlenip V şeklinde bir görünüm elde edilmiş.

Pembe lif ipinden sonra beyaz lif ipi ile örülmeye devam edilmiş. Burada da yine fıstık modeli uygulanmış. Lifin tamamında bu şekilde fıstık modeli yapılırken ilerde de renk geçişleri yapılmış ve lif modeli tamamlanmış.

Kare lif modeli yapımı için videoda yer alan anlatıma dikkat ederseniz modelin yapımını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Her sırada yapılması gereken işlem video içerisinde açıklanmış.

Kolay kare lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCUok26e3LG2Q9yXPaTQGEBg

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu