KOLAY KARE DANTEL MOTİFİ YAPIMI

Çeyizler için kolay kare dantel motifi yapımı

Bugün sizlere birçok farklı yerde kullanabileceğiniz kolay kare dantel motifi yapımı göstermek istiyorum. Çeyizleri için hazırlık yapanlar için oldukça şık ve kolay bir model. Bu modelin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz. KOLAY KARE DANTEL MOTİFİ YAPIMI

Çeyizlerin içerisinde olmazsa olmazlardan birisi tabii ki dantellerdir. Bu dantel modellerini havlu kenarlarında, salon takımlarında, yatak odalarında, kırlent süslemelerinde masa örtüsü olarak farklı yerlerde görebiliriz. Birçok kişi dantel kullanmayı sevmese de çeyizler içerisinde mutlaka bulunduruyor. Sizde kolay ama şık dantel modelini çeyiziniz içerisine eklemek istiyorsanız bu örneğe göz atabilirsiniz.

Tığ işi dantel motifi oldukça basit bir şekilde yapılmış. Videoyu takip edenler kolaylıkla bu motifi yapabilirler. Tığ ile el işi yapmaya başlayanlar içinde oldukça güzel ve basit bir model. Bu dantel modelini videoyu tekrar tekrara izleyerek yapabilirsiniz. Ayrıca motifin nasıl birleştirileceğini de öğrenebilirsiniz. Motif yapımının her bir aşaması çok güzel bir şekilde açıklanmış.

Burada yapılan dantel motifi için Ören Bayan markasından dantel ipi kullanılmış. Tığ olarak ise 15 numara dantel tığı kullanılmış. Bu motifi beyaz renk ile yapabileceğiniz gibi farklı renkler ile de yapabilirsiniz. Her renk ile çok güzel olacaktır.

Tığ işi kare dantel motifi için orta kısımdan başlanmış, Ortada yuvarlak olan kısım büyültülüp kare elde edilmiş. Burada yapılan motifler birleştirilip bir dantel modeli elde edilince kenar süslemesi yapılmasına gerek kalmaz. Çünkü yapılan motifin kenar kısımları çok güzel duruyor.

Bu motifleri birleştirerek kumaş ile hazırlayacağınız mutfak örtülerinin köşe kısımlarına süsleme yapabilirsiniz. Salon takımı,  yatak odası takımı yapabilirsiniz. Runner, sehpa örtüsü gibi farklı dantel modelleri yapabilirsiniz. Dantel olarak kullanmanın dışında örgü ipleri ile de bu motifleri yapabilir ve farklı örgü işlerinde de kullanabilirsiniz.

Kare dantel motifi yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCcO92KVU4DeyYQ_j9zpIBow

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu