KOLAY KİRPİKLİ BEBEK YELEĞİ ÖRGÜSÜ

Örgü işi kirpikli bebek yelek modeli

Renk olarak krem rengi veya beyaz renk tercih ederek yapacağınız harika bir bebek yelek örneğiyle birlikteyiz arkadaşlar. Yapılışı zor gibi gözükse de tarif ettiğim şekilde kısa sürede başlayıp yapabilirsiniz.

Örgü bebek yeleğinde modeli kurup hemen örgüye başlarsanız tahminen 1/2 günde tamamlayabilirsiniz diye düşünüyorum. Bu çalışma için size 2 tane yün ip gidiyor. Şiş kullanacaksınız. Şiş işi örgü bebek yeleği olarak değişik çalışmaları daha önce de paylaştığımızı hatırlayacaksınız.

Bu çalışma da ona benziyor. Ancak adı kirpikli bebek yeleği olarak geçiyor. Yelek 3 parça olarak örülüyor. 3 parçayı oluşturduktan sonra birleştirme yapacaksınız. İlk sıra haroşa örgü ile örülecek. Sonra da modele girilecek.

Kenarlarını tamamladıktan sonra da yine kenar ve omuz kısımları dikilerek birleştirilecek. Kenarları süsleme işinde ise tığ ile kenar süsü yapabilir ve tamamlayabilirsiniz. Bu çalışmayı kendinizce geliştirebilir ve değişik eklemeler yapabilirsiniz.

KOLAY KİRPİKLİ BEBEK YELEĞİ ÖRGÜSÜ
KOLAY KİRPİKLİ BEBEK YELEĞİ ÖRGÜSÜ

Örnek resimde göründüğü gibi harika görünümü olan bebek yeleğine kesinlikle ponpon süsleme eklemenizi öneriyorum. Daha güzel ve şirin gözükecektir.

Bu tür örgülerde ponpon kullanılıyor. Örnek resimdeki çalışmada kullanılmamış. Ama siz sonradan ilave edebilirsiniz. Yine tek renk örülen bu örgüyü çift renk kullanarak da yapabilirsiniz.

Şiş işi bebek örgüleri hem kolay olur. Hem de yeni örgüye başlayanlara kesinlikle öneriyorum. Sizlerde öğrenerek kolayca yapabilirsiniz hanımlar. Benzer çalışmalarda görüşelim iyi günler hanımlar.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu