KOLAY MOTİF BİRLEŞTİRMELİ BEBEK BATTANİYESİ

Güzel bir bebek battaniye modelinin nasıl yapıldığını tarif eden çalışmayla beraberiz. Evde bebek battaniyesi örmeye başladıysanız bu güzel çalışma işinize yarayacaktır. Yapılışını kısaca öğrendiğim yerden kendimce aktarmaya çalışacağım.KOLAY MOTİF BİRLEŞTİRMELİ BEBEK BATTANİYESİ

Öncelikle sihirli halka yaparak battaniye örgüsüne başlıyorsunuz. Sonra 3 zincirle yukarı çıkacaksınız. Sonrasında ise içine 4 kere ipi uzun çekip 2’li trabzan ( dolgu ) yapacaksınız.

Sonra da aralara 3 zincir çekeceksiniz. Bu olayı 4 kere tekrarlamanız gerekiyor. Sonrasında ise yine 3 zincir çekerek, ilk yuvaya atlayacaksınız. Oraya sık iğne ile sabitleyeceksiniz.

Motif birleştirmeli bebek battaniyesi

Sonra yine 3 zincirle yukarı çıkacaksınız. 11 veya 12 adet ipi uzun bırakacaksınız ve 2’li trabzan yapacaksınız. Sonra da diğer yuvaya direk olarak geçeceksiniz. Motif ekleme olayını köşelerden yapacaksınız.

Sonra da battaniyenin kenar köşelerinde birleştirme işlemi yaparken hemen 1 alt sıranın ilmeğiyle birlikte alarak öreceksiniz. Battaniye için istediğiniz ölçülere ulaştığınızda ise süslemeye geçebilirsiniz.

kolay-motif-birlestirmeli-bebek-battaniyesi
kolay-motif-birlestirmeli-bebek-battaniyesi

Bebek battaniyesi hazır hale gelecek. Kolay bir yapımı var. Kısa sürede yapabilirsiniz. Farklı motif birleştirerek bebek battaniyesi yapılışı bu şekilde olup, zorlanmadan yapabileceğinizi düşünüyorum.

kolay-motif-birlestirmeli-bebek-battaniyesi2

Yine çalışmayla ilgili şemalar da yardımcı olacaktır. Yaparken işinize yarayabilir ve yardımı olabilir. Gayet güzel ve keyifli bir örgü olup, kolayca yaparak bebek battaniyesi veya bebek örtüsü olarak da kullanabilirsiniz.

kolay-motif-birlestirmeli-bebek-battaniyesi3

Bebekler için paylaştığımız bu örgü hem değişik. Hem de kolay yapıldığı için keyif alarak yapacağınızı söylemek isterim. Farklı çalışmalarla görüşmek dileğiyle kendinize iyi bakın. İyi akşamlar.

kaynak : https://www.liveinternet.ru/users/lana_722/post273557477/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu