KOLAY ÖRGÜ MİNDER YAPIMI

Kolayca yapacağınız güzel bir örgü minder projesinde beraberiz. Bu çalışmayı tabure kılıfı olarak yapmayı da düşünebilirsiniz. Detaylı anlatımı bulunan çalışmanın resimlerini de inceleyerek takıldığınız yerleri çözebilirsiniz.KOLAY ÖRGÜ MİNDER YAPIMI

İp sarmalı motifi olarak da bilinen güzel bir örnek olup, çeşitli örgüleriniz içinde kullanabileceğinizi ifade etmek isterim. Model için sihirli halka yaparak başlayacaksınız. Gayet kullanışlı ve evinizi yada iş yerinizi güzelleştirecek görünüme de sahiptir.

Motifli örgü minder yapılışı

Sihirli halka yaptıktan sonra da içerisine 3 zincir çekip, örneği kurmaya başlayabilirsiniz. Daha sonra ise şemadan yola çıkarak, motifi ortaya çıkarabilir ve istediğiniz uzunluk veya genişlikte örmeye devam edebilirsiniz.

İlgili motifi kullanarak bebek battaniyesi, hırka, yelek gibi çalışmalarda da kullanabilirsiniz. Değişik bir teknik ve görüntüsü ile sıra dışı özellik de katmaktadır.

kolay-orgu-minder-yapilisi
kolay-orgu-minder-yapilisi

Örgüye başladığınızda istediğiniz ölçülere gelene kadar tur tekrarı yapıp örmeye devam ediyorsunuz. Örgüsü biraz karışık gibi gözükebilir. Ancak başlayınca ve sırasıyla adımları uygulayınca kolaylaştığını görebilirsiniz.

Çalışmayı yaparken evde kalmış iplerinizi kullanmanızı öneririm. Alt turlardan yapıp ilerlediğiniz modeli bitirdiğinizde ise gerçekten güzel bir örgü mindere veya tabure kılıfına sahip olduğunuzu göreceksiniz.

Örnek resimlerde soğuk renkler tercih edilmiş. Siz daha canlı renklerle daha değişik örgü kılıf veya örgüden minderler yapabilirsiniz. Takıldığınız yer olursa resimli anlatımlara bakmanızı öneririm. Adım adım ilerleyebilir ve sorunsuz bu güzel örgü çalışmasını tamamlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

kaynak : https://www.liveinternet.ru/users/4938422/post379636542/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu