KOLAY ÖRGÜ BEBEK PATİK MODELİ YAPIMI

Örgüden bebek patik modeli yapmak her zaman hazır almaktan daha iyi olup, elde örülen çalışmalarda daha çok emek vardır. Hazır aldığınız bir şeyi pek önemsemezsiniz. Bu yüzden de kullanırken umursamaz ve fazla değer vermezsiniz. Ancak bir patik, hırka, yelek veya battaniye gibi örgü çalışmalarını kendiniz yaptığınız zaman işte o çalışma sizin için altın değeri taşır.KOLAY ÖRGÜ BEBEK PATİK MODELİ YAPIMI

Her evde bebek doğmadan önce bir hareketlilik, bir patik örme yarışı, bebek hırkası yapımına başlama, battaniyesi hazırlama gibi birçok çalışmanın başlandığını hepimiz biliriz. Bu yazımda paylaştığım örgü bebek patik modelinin ayrıntılı yapılışı hem yazılı ifade edeceğim. Hem de resimli örneklerle süslediğimiz yazıya bir de öğretici video ekledim.

Örgü bebek patiğinin yapılışını tarif edecek olursak ; Öncelikle malzemeler 1 tane renkli bir tane de beyaz yün ip hazır etmelisiniz. İki şiş ilk olarak 55 adet ilmek atıp, örgüye başlıyorsunuz. 10 sıra haraşo ( ters örgü ) örerek işlemi sürdürüyorsunuz. 11. sıra itibariyle modeli oluşturmaya başlarken, 2 sıra düz olacak şekilde 1 haraşo örüp, 3. sırada ise dola kes dola tekniği uygulanmalıdır.

Bu teknikten hemen sonra ise örgü bebek patik için burun ayrılmış olur. Yan tarafta ilmekleri 12 ilmek kalıncaya kadar burun kısmı ile yan ilmeklerden birer alıp eksiltip patik burnunu oluşturmuş olursunuz. Burun kısmı biter bitmez kalan 35 ilmeği ise şişe takıp örmeye devam edeceksiniz.

Üç sıra ters ördükten sonra dola kes tekniğini yine uyguluyorsunuz. 2 sıra renkli ip ile 2 sıra da beyaz iple örüp, şekil verdikten sonra 6 sıra haraşo örmeniz gerekiyor. Daha sonra örneği kesiyorsunuz. Patikleri örer örmez bilek kısmından bağlamak için yün isterseniz kurdele geçirebilirsiniz. Modeli tamamladıktan sonra yün geçirmek istediğiniz zaman orta uzunlukta zincir çekmeniz gerekiyor. Yada ipi katlayarak bilek bölümünden geçirebilirsiniz. Uçlarını ponpon yapıp daha zarif ve gösterişli olmalarını da sağlayabilirsiniz. Bu modeli ister kız bebek isterseniz de erkek bebek için yapabilirsiniz.

Kolay örgü bebek patiği nasıl yapılır anlatımı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu