KOLAY ÖRGÜ EV AYAKKABISI YAPIMI

Tığ işi kolay örgü ev ayakkabısı yapımı

Kışın soğuk günlerimizde ayaklarımızı ısıtmak için çorap, kalın örgü çorap, patik ve ev ayakkabıları kullanıyoruz. Bugünde sizler için yapımı oldukça basit olan örgü ev ayakkabısı modeli göstermek istiyorum.KOLAY ÖRGÜ EV AYAKKABISI YAPIMI

Bugün sizlere göstereceğim örgü ev ayakkabısı modeli yapımı oldukça basit olan tığ işi yapmayı bilen herkesin yapabileceği bir örgü işi.

Bu örgü ev ayakkabısı modelini tığ işi yapmaya yeni başlayan herkesin kolaylıkla yapabileceği bir model. Çünkü oldukça basit teknikler ile yapılan güzel bir tığ işi.

Ev ayakkabısı yapımı için renkli ipler kullanılmış. Öncelikle yeşil ip ile ev ayakkabısının taban kısmı yapılmış. Taban kısmını yaparken her zaman patik tabanı yapmak için kullandığınız bir taban modelini kullanabilirsiniz. Patiğin tabanını yaparken kendi ayak numaranıza uygun olan  bir zincir çekin ve bunun üzerine tabanı yapın.

Yeşil ip ile taban yapıldıktan sonra kırmızı renk ip ile bir sıra daha gidilmiş. Daha sonra ise kırmızı renk ip ile ayakkabının yanlarından ilk sıra yapılmış. Daha sonra üzerine sarı, mavi, fıstık yeşili ve koyu yeşil ip ile sıralar yapılarak ayakkabı tamamlanmış.

Ev ayakkabısının en son ön tarafında bulunan motif yapılmış. Bu motif yapıldıktan sonra ise motif taban kısmı ile birleştirilerek güzel bir örgü ev ayakkabısı oluşturulmuş.

Örgü ev ayakkabısı yapımı için aşağıdaki görselleri inceleyerek kolaylıkla tığ işi bir ayakkabı yapabilirsiniz.

 

 

 

kaynak: https://design-peak.com/tutorial-booties/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu