KOLAY ÖRGÜDEN YATAK ÖRTÜ MODELİ

Kısa bir anlatımla size güzel bir örgü yatak örtü modelinin nasıl yapılacağını aktaracağım. Anlatımı sayesinde hemen kolayca yapmaya başlayacağınız çalışma şık görünümü ile de odalarınızda ki yatak veya koltukların üzerini daha zarif ve gösterişli gösterecek.

Örgü yatak örtüsü yapımı

Örgüden yataklara örtü yapmak aslında meşakatli bir iş gibi gözükebilir. Ancak öğrendikten sonra kolayca sizde eviniz için veya nerede kullanmak istiyorsanız, ilgili yerlere çok güzel motiflere sahip yatak örtüleri veya normal örtüler hazırlayabilirsiniz.

İlk olarak yatak örtüsünün yapımında malzemeler şöyle ; renkli iplik lazım. 9 numara tığ gerekiyor. Malzemeler bu kadar ve yapılışına geçelim ;

İlk olarak 10 tane zincir çekerek, yuvarlak yapmanız gerekiyor. Daha sonra ise içini 4’er tane dolgular yapacak ve 4 tane dolguyla da dolduracaksınız. Hemen sonrasında ise araları için 2’şer zincir çekip, dolguları arttıracaksınız.

Her sıra için renk değişimi yaptığınızda örnek resimdeki gibi gök kuşağı yatak örtüsü modeline erişmiş olursunuz. Dilerseniz fazla renk kullanmadan da örtü modelini ortaya çıkarabilirsiniz.

orguden-yatak-ortu-modeli
orguden-yatak-ortu-modeli

16 ile 17 sıra bu biçimde ördükten sonra da motif işlemini tamamlamış oluyorsunuz. Örtüde öreceğiniz motif miktarı istediğiniz ölçüye göre değişecektir. İşlem tamamlandıktan sonra da motifleri birbirine ekleyerek çalışmayı tamamlıyorsunuz.

Sonrasında ise ortaya çok güzel şık bir örtü örneği çıkıyor. Bu çalışmayı kendinize göre daha da güzel hale getirebilir ve değişik masa örtüleri, yatak örtüleri, koltuk örtüleri gibi modellere dönüştürebilirsiniz. Anlatımı kısa oldu ama az çok bilenler anlamıştır ve hemen yapmaya koyulmuşlardır bile… iyi pazarlar hanımlar.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu