KOLAY ŞİŞ ÖRGÜSÜ BEBEK JİLE MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile kız bebeklerine jile yapımı

Kız bebekler için şiş örgüsünden veya tığ işinden yapılmış olan jile modellerini sizlere göstermeye çalışıyorum. Bugün sizlere yapımı oldukça kolay olan şiş örgüsü jile modeli yapımının detaylı yapım aşamasını göstermek istiyorum. KOLAY ŞİŞ ÖRGÜSÜ BEBEK JİLE MODELİ YAPIMI

Kız bebeklerinde örgüden yapılmış jile modelleri çok şık duruyor. Her yaştan kız çocuklar için yapacağınız bu jileleri kış aylarında bir kilotlu çorap ile altında da bir badi ile kombinleyip kullanabilirsiniz. Jile rengine uyun olan bir berede takılabilir. Bu şekilde çok şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Küçük bir jile modeli yapacaksanız birkaç günde tamamlayıp önümüzdeki günlerde kullanabilirsiniz. Ama örgü işine yeni başladıysanız biraz zorlanabilirsiniz. Şiş örgüsü dışında tığ işi ile yapılmış olan modellerde deneyebilirsiniz. Bunun içinde sizlere örnekler daha önce göstermiştim. İlerleyen günlerde de yeni modeller göstereceğim.

Kız bebek jile modeli pembe renk ile yapılmış. Düz sade bir model kullanılıp etek kısmında çizgi şeklinde desenler yapılmış. Ön kısımda üst bedende bir cep yapılmış. Bu cep üzerine ise rokoko işleme tekniği ile çiçek deseni yapılmış. Dilerseniz cep yapmayabilirsiniz. Sadece süsleme yapabilirsiniz.

Bu jile modeli 1 yaş ve üzerindeki kız çocukları için uygun büyüklükte yapılmış. Video içerisinde yapılan jilenin ölçüleri verilmiş. Bu ölçülere bakarak yapmak istediğiniz beden için ölçü ayarlaması yapabilirsiniz.

Kız bebek örgü jile modeli iki parça halinde yapılmış. Askı kısmının arka tarafında çapraz askı modeli yapılmış. Bu şekilde çok daha güzel bir görünüm elde edilmiş.

Jile yapımı için LadyYarn markasından Baby Honey serisinden bebeklere uygun özellikte bir ip seçilmiş. Bu ipi bulamazsanız diğer ip markalarının bebeklere uygun iplerini de kullanabilirsiniz. Şiş olarak ise 3,5 numara şiş kullanılmış. Video içerisinde jilenin tüm detayları çok güzel bir şekilde açıklanmış.

Şiş örgüsü jile modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/c/EL%C4%B0FP%C4%B0RENV%C4%B0SEbebegimorgulerim

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu