KOLAY SÖKMELİ ÖRGÜ BERE MODELİ YAPIMI

Yeni bir örgüyle güne merhaba diyoruz. Kolay sökmeli örgü bere yapımını öğrenerek sizde çok güzel desenli şık bir berenin de sahibi olacaksınız. Sökmeli bere yapılışını tarif ettiğim şekilde yaparak sizde kendinize veya çocuklarınıza çok güzel bere modelleri yapabileceksiniz.KOLAY SÖKMELİ ÖRGÜ BERE MODELİ YAPIMI

Örgüden bere yapmak hem zevkli, hem de yaptığınız kişilerin başında gördüğünüzde keyif alarak memnun olabiliyorsunuz. Özellikle de torun torba sahibi iseniz genç yaşta hemen onlara bere yapmak isteyebilirsiniz.

Bere modeli için malzemeler şöyle ; Yumuşak ip, Şiş.

Sökmeli örgü bere örneği yapılışı ise şöyle ; 40 ilmek yaparak işleme başlıyorsunuz. Daha sonra ki yapılacak işlem ise baş bölgesine göre boyutunu ayarlamak olacak. Bu biçimde örgüyü sonuna kadar haroşe örmeniz gerekiyor.

Kesme aşamasında 10 tane normal kesiyorsunuz. Daha sonra 10.’yu ise sağ taraftaki şişe bırakıyorsunuz. Sol taraftaki ilmeğin birini boşa atıyorsunuz.

kolay-sokmeli-bere-modeli-yapimi
kolay-sokmeli-bere-modeli-yapimi

Bereyi dikip, daha sonra sökme işlemine geçiyorsunuz. İşlem bitince ikiye katlayarak 10 tane önceden kesilen yerler için uç kısmına gelecek şekilde yapın. İğneye ipi takıp dikmeye devam edin. Bu şekilde başına kadar normal bir biçimde dikmeye devam ediyorsunuz. Bu şekilde baş kısmını da büzerek dikmeniz gerekiyor.

Bundan sonra ise en zevkli bölümü olan sökme işlemi başlıyor.

Hemen altta yer alan son halinin resmi gibi olduysa, bu işi yaptınız demektir. Örgü bere modeli yapılışıyla ilgili çalışmaları her zaman sevmişimdir.

Bir başka örgü bere örneği yapılışı çalışmasında tekrar birlikte olmak ümidiyle…

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu