KOLAY TARİF PEYNİRLİ POĞAÇA YAPIMI

Peynirli poğaça nasıl yapılır

Evde misafirlerinizi ağırlarken yapacağınız çok güzel bir lezzet. Yapımı kolay olan çalışmayı izledikten sonra sizde kısa sürede evinize gelenler için harika lezzetler yapabileceksiniz. Peynirli poğaça genelde pastanelerde satılır. Satın alırız ve yeriz.

İçinde peynir olan poğaçanın yapılışıyla alakalı daha önce açma tarifini sitemizde paylaşmıştık. Onu da inceleyerek nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Örnek resimdeki gibi sizde tariften yararlanıp hemen peynirli poğaça tarifini öğrenerek yapabilirsiniz.

peynirli pogaca yapimi
peynirli-pogaca-yapimi

Peynir yerine zeytin veya dere otu da koyabilirsiniz. Sade yapıldığında pek tadı tuzu olmuyor. Ancak içine bir şeyler koymayı denemelisiniz. Hızlı bir tarif ve hemen yararlanıp öğrenerek yapabilirsiniz.

Peynirli börek yapımını da yakında paylaşacağım. Bu aralar lezzetlere sardım. Evime birkaç gündür yeni misafirler geliyor ve sürekli dışarıdan pide söylemek yada börek ısmarlamak biraz masraflı olduğu için bu sefer bende öğrenip, yapmaya başladım.

Sizlere de önerdiğim bu güzel lezzeti gündelik hayatınızda da yemek için veya akşam eşinizle çay yanında tüketmek için yapabilirsiniz. Eşinizin dostu veya akrabalarınız geldiğinde de yapıp tüketeceğiniz güzel bir lezzet olduğunu söylemek isterim.

Peynirli açma yapılışı

Peynirli açma tarifinde zorlanacağınız bir kısım yok. Kolayca yapabilirsiniz. Hamur kıvamını iyi tutturmanız önemlidir. Lezzet bozacak yerlerden kaçınmalı ve susam kullanmayı ihmal etmemelisiniz. İzledikten sonra kolayca nasıl yapılacağını öğrenerek yapmaya başlayabilirsiniz. Bu güzel lezzeti çocuklarınız da çok sevecek.

kaynak : https://www.youtube.com/user/canimannetv/videos

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu