KOLAY TIĞ İŞİ İSTİRİDYE MODELİ ŞAL YAP

Tığ işi istiridye şal örneği

Tığ işleriyle yapılan şal modellerini her zaman sevmişimdir. Bu güzel çalışma da yine çok güzel zarif görünümlü bir tığ işi şal olup, kolay adımlarla hemen yapabileceğiniz bri çalışmadır. Tığ işi şal yapılışı ise şöyle başlıyor ; ilk olarak 3 zincir çekerek 2’li trabzan başlayacaksınız.

Daha sonra da 2-3-5-7 ile 91 olarak, 12 kutu olacak şekilde artırılacak. Daha sonra toplamda 10 sıra sonra da 11. sıra tekrarında 1 kutulu trabzanla devam edilecek. 2 kutulu 12. sıradan hemen sonra da bitmiş olan 10 sıralı köşenin hemen 3.süne 12 adet zincir çekilecek ve batılacak.

tig isi istiridye modeli sal
tig-isi-istiridye-modeli-sal

13 sık iğne yapılarak geri dönülecek. 14, 15 ve 16. sıralar ise kutu ile tamamlanacak. 16. sıra bitiminde ise 12 zincir çekerek, alttaki sık iğnenin ortasına katılacak. 17. sırada ise yine 12 zincir çekilecek. 18. sırada ise bitmiş olan köşenin 5.sine batılacak. Sık iğne ile geri dönülecek.

19. sırada ise 2’ci 12 zincir içi doldurulacak. 20. sırada ise tam ortada tekrar 12 zincir çekerek 21’de geri dönülecek. 2 sık iğneli köprü ortasına batıp, 22 için o köprü 20 adet uzun bacakla doldurulacak.

Yarım kalan köprü 23 için sık iğne ile tamamlanıp, köşeye devam edilecek.

Tığ işinden istiridye şal modeli

Tığ işi şalın işlenişi ise ilk olarak köşe üçgenler 8 adet olduktan sonra ortada ki 20 bacak, tek tek 3’erli şekilde zincirlerle bağlanacak. 20. bacak bağlantısı ile ilk yapılan köşe üçgenin son sırasında ki 1. kutuya batarak, tekrar geri döneceksiniz.

Tekrar 3’lü zincirlere batıp, 2. sıra tamamlanacak. 3. sırada ise 3’lü zincirlerle köprü kurulacak. Uçtaki 12. kutuya sabitlenecek. Köprü içine 4 kere 3’lü zincir ile sık iğne çiçek yapılışı olacak. 10. çiçekle diğer bacak bağlantısı yapılacak. Aynı şekilde tamamlanıp, model başa dönmüş olacak. 2. ana sıra örülüp, son sıradaki 2. sıranın ilk çiçek grubu da yapılarak şalı tamamlayacaksınız. Güle güle kullanın hanımlar.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu