KOLAY TIĞ İŞİ ÖRGÜ ATKI YADA ŞAL YAPIMI

Tığ işinden atkı nasıl yapılır

Görünüşü güzel, yapımı kolay bir atkı şal modelinin tarifiyle birlikteyiz hanımlar. Hazırlayan hanım gerçekten emek vererek aktarmış ve bizlere ulaştırmış. Kendisine teşekkür ediyoruz.

Model ilk başta fileli gibi gözüküyor adı yok. Örgüsü düz ve yapımı kolay olan modeli ister atkı olarak yapıp kullanabilirsiniz. Dilerseniz örgü şal modeli olarak yapıp ince veya kalın iplikle yaptıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

Benzer örgü atkıları daha önce de paylaşmıştık biliyorsunuz. Altta benzerleri hemen karşınıza çıkacak ve inceleyerek onları da öğrenebilirsiniz hanımlar.

tig isi atki sal modeli
tig-isi-atki-sal-modeli

Gelelim atkımızla ilgili özellikleri ve malzemeleri saymaya. Öncelikle tığ lazım. İnce istediğiniz tek renk ip yeterli oluyor. Boyu olarak 1.5 metre de kestim yaptım.

Siz daha da uzun veya kısa yapmayı düşünebilirsiniz. Genişlik olarak ise normal bir atkının genişliği olan 4-5 karış veya kendinize göre şal tarzı kullanacaksanız ölçümlemesini yapabilirsiniz.

Yaparken izleyeceğiniz videoda dikkat etmenizi istenilen yerleri atlamamanız gerekir. Hazırlayıcısı hanım efendi gerçekten tane tane anlatmış ve yapmış.

Anlatım Türkçe video olup, zorlanmadan yapabileceğinizi söyleyebilirim hanımlar. Bu tarz şal modelleri yaparak yazın veya havanın serin olduğu yerlerde kullanabilirsiniz.

Kızınıza yapabilir veya oğlunuza atkı olarak yapabilirsiniz. Biraz büyük yapıp uğraşmak isterseniz koltuk örtüsü veya şalı olarak da yapılabileceğini söylemek isterim.

Tığ işi şal yapılışı

Tığ işinden yapılan çalışmanın tamamı Türkçe anlatım olup, zorlanmadan keyif alarak izleyeceğiniz çalışmayı sizde öğrenerek yapabilirsiniz. Yapımcısının daha birçok güzel anlatımları da var. Teşekkür ediyoruz.

kaynak : https://www.youtube.com/

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu