KOLAY ÜÇ RENKLİ BEŞ ŞİŞ PATİK MODELİ

Beş şiş ile renkli kolay patik modeli yapımı

Kış aylarında patik kullanmayı seviyorsanız sizlere gösterdiğim örneklere mutlaka göz atmalısınız. Her zaman sizlere şık ve kullanışlı tasarımlar bulmaya çalışıyorum. Bugün sizlere üç renkli beş şiş patik modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu patiğin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz. KOLAY ÜÇ RENKLİ BEŞ ŞİŞ PATİK MODELİ

Patik modellerinde beş şiş ile yapılan patik modelleri hem çok kullanışlı hem de çok güzel duruyor. Ama birçok kişi iki şiş ile örgü yapsa da beş şiş ile yapamıyor. Beş şiş ile yapılan modeller biraz daha zorlayıcı diyebiliriz. Ama sizlere verdiğim videolu anlatımları takip ederek beş şiş ile nasıl patik modelleri yapılacağını öğrenebilirsiniz. Eğer beş şiş ile yapamazsanız sizlere gösterdiğim iki şiş ile yapılan modellere de göz atabilirsiniz. KOLAY ÜÇ RENKLİ BEŞ ŞİŞ PATİK MODELİ

Beş şiş renkli patik modeli yapımı için burada ana renk olarak lacivert renk kullanılmış. Patiğin içerisindeki desenler için ise kırmızı ve krem rengi patik ipleri kullanılmış. Eğer elinizde kalan ipler varsa bunları değerlendirmek için bu patik modelini yapabilirsiniz. Şiş olarak ise 3 numara kısa beş tane patik şişi kullanılmış. Elinizin sıklığına göre siz şiş numarasını değiştirebilirsiniz.

Burada yapılan patik modeli 37-38 numara ayağa uygun büyüklükte yapılmış. Videodan patiğin yapım detaylarını öğrenip farklı büyüklüklerde yapabilirsiniz. Burada yapılan patik modeli bot patik şeklinde yapılmış. Bu şekilde çok hoş olmuş. Dilerseniz kısa bir şekilde de bırakabilirsiniz.

Üç renkli beş şiş patik modeli yapımına burun kısmından yani ayak ucundan başlanmış. Patiğin burun kısmı yapıldıktan sonra ise üzerindeki desenler yapılmış. Burada zikzak şeklinde bir desen kullanılmış. İpler ile renk geçişleri yapılarak patiğin bu kısmı tamamlanınca topuk kısmı yapılmış en son ise bilek kısmı yapılarak patik modeli yapımı tamamlanmış.

Üç renkli beş şiş patik modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@divapatik

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu