KOLAY YAPACAĞINIZ ÖRGÜDEN KARYOLA SÜSÜ

Evde karyola süsü yapmak isteyenler olursa diye önereceğim bir çalışma ile karşınızdayım. Benim çok sevdiğim ponponu kullanarak yatak odasında kullanabileceğiniz güzel bir süs modeli olduğunu da söyleyebilirim.KOLAY YAPACAĞINIZ ÖRGÜDEN KARYOLA SÜSÜ

Yapımı gayet kolay olan ve hemen altta örnek temsili bir resmin de olduğunu göreceğiniz ponponlu örgü süsü yapacağız. İlk olarak bu güzel çalışma için farklı renklerde 7 cm. çapında toplamda 12 adet ponpon hazırlayarak işe başlayacaksınız.

Daha sonra çapı 22 cm. olan halka etrafına zincir çekip, sıkı sıkı ve hiç boşluk yani aralık olmayacak şekilde yeşil ip dolayarak devam edeceksiniz. Daha sonra da saat aralıkları şeklinde 12 yerden ve çektiğiniz zincirler üzerinden başlayarak tekrar zincir çekeceksiniz.

Örgü ponpon sarkaç süs

Yine bunların adeti 35 cm. uzunluğunda olmasına dikkat edin. Daha sonra aralarında 6 adet 17 cm. uzunluğunda ve uçlarına ise değişik renklerden hazırladığınız ponponları bağlayacaksınız.

karyola-ponpon-orgu-susu-yapalim
karyola-ponpon-orgu-susu-yapalim

Asmak için veya sarkaç süs olarak kullanacağınız yer için halka üzerine 3 eşit parçada ayırıp, sonra da 2 kat iple birlikte 30 cm. zincir çekeceksiniz. Sonrasında ise 3 zincir ipi yine 12 cm. olup diğer ipi de etrafına sıkıca saracaksınız bağlayacaksınız.

Bu şekilde kalan uçları saç örgü biçiminde yapacaksınız. Asılacak yerin yüksekliğine göre de ip ayarlayıp, uzun yada kısa çalışmayı tamamlayabilirsiniz. Yapımı eğlenceli ve kolay olan çalışmayı yaparak sizde evde sarkaç süs niyetine kullanabilirsiniz. Çocuk odasına veya yatak odasına sarkaç ponpon süs çalışmasını değişik şekillerde süsleme amaçlı da kullanabilirsiniz.

Umarım beğenirsiniz. Bir başka kendin yap çalışmasında yine görüşmek dileğiyle…

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu