KOLAY YAPILAN TIĞI İŞİ ÇOCUK ELBİSESİ

Tığ örgüsü çocuk elbise modeli

Tığ işi örgülerle yapılan elbise çalışmalarını daha önce de görmüş ve göstermiştik. Bu gün sizlerle bayramda çocukları mutlu edeceğiniz güzel bir örgü elbise çalışmasına değineceğim. Güzel bir çalışma ve örnek resimdeki gibi aynısını sizde kız çocuklarınıza kısa sürede örmeye başlayabilirsiniz.

Mor renk tercih edilmiş siz iki rengi de kendinize göre sevdiğiniz renklerden oluşturabilirsiniz. Örgü çocuk elbise modelinde 5 tane ip ve 4 de mor renk ile 1 de beyaz ip kullanmışlar. Örgüyü yapanlar tığ ile örmüş ve ortaya çok güzel bir elbise modeli çıkarmışlar.

Tığ işi örgü elbisenin ilk olarak üst kısmını yapmışlar. Zincir çekip, dolgu yaparak başlayabilirsiniz. Daha sonra mor renk kısmını ise üstüne beyaz renkli parçayı birleştirip tamamlayabilirsiniz.

Zincir çekilerek yapılan çiçek kısmı da yine çok hoş. Değişik motifler de uygulayabilirsiniz arkadaşlar. Süs için ponpon yada değişik malzemeler kullanabilirsiniz. Kurdele koyabilir veya boncuk gibi süsleme de düşünebilirsiniz.

Ponpon olarak eklenen süs bu çalışmada sonradan ilave edilmiş duruyor. Siz kendinize göre süslemeler yapabilir veya bunun aynısını yapabilirsiniz. Çocuk elbise örgüsü çok güzel ve kesinlikle bir boşlukta yapın derim.

Tığ Örgüsü Mor Beyaz Çocuk Elbise Örneği

KOLAY YAPILAN TIĞI İŞİ ÇOCUK ELBİSESİ

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KOLAY YAPILAN TIĞI İŞİ ÇOCUK ELBİSESİ için yorumda bulun

    KOLAY YAPILAN TIĞI İŞİ ÇOCUK ELBİSESİ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KOLAY YAPILAN TIĞI İŞİ ÇOCUK ELBİSESİ için ilk yorumu yapabilirsin.