KOLAY YAPILAN TIĞI İŞİ ÇOCUK ELBİSESİ

Tığ örgüsü çocuk elbise modeli

Tığ işi örgülerle yapılan elbise çalışmalarını daha önce de görmüş ve göstermiştik. Bu gün sizlerle bayramda çocukları mutlu edeceğiniz güzel bir örgü elbise çalışmasına değineceğim. Güzel bir çalışma ve örnek resimdeki gibi aynısını sizde kız çocuklarınıza kısa sürede örmeye başlayabilirsiniz.KOLAY YAPILAN TIĞI İŞİ ÇOCUK ELBİSESİ

Mor renk tercih edilmiş siz iki rengi de kendinize göre sevdiğiniz renklerden oluşturabilirsiniz. Örgü çocuk elbise modelinde 5 tane ip ve 4 de mor renk ile 1 de beyaz ip kullanmışlar. Örgüyü yapanlar tığ ile örmüş ve ortaya çok güzel bir elbise modeli çıkarmışlar.

Tığ işi örgü elbisenin ilk olarak üst kısmını yapmışlar. Zincir çekip, dolgu yaparak başlayabilirsiniz. Daha sonra mor renk kısmını ise üstüne beyaz renkli parçayı birleştirip tamamlayabilirsiniz.

Zincir çekilerek yapılan çiçek kısmı da yine çok hoş. Değişik motifler de uygulayabilirsiniz arkadaşlar. Süs için ponpon yada değişik malzemeler kullanabilirsiniz. Kurdele koyabilir veya boncuk gibi süsleme de düşünebilirsiniz.

Ponpon olarak eklenen süs bu çalışmada sonradan ilave edilmiş duruyor. Siz kendinize göre süslemeler yapabilir veya bunun aynısını yapabilirsiniz. Çocuk elbise örgüsü çok güzel ve kesinlikle bir boşlukta yapın derim.

Tığ Örgüsü Mor Beyaz Çocuk Elbise Örneği
KOLAY YAPILAN TIĞI İŞİ ÇOCUK ELBİSESİ

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu