KOLAY YAZMA KENARI TIĞ İŞİ NASIL YAPILIR

Tığ işinden yazma oyası yapmak isteyenler için paylaşmayı istediğim bu güzel uygulamanın ayrıntılı resimleri bulunuyor. Ben pek yapamasam da yazma kenarı modelini bilenler yazma kenarının yapılışını hemen kavrayıp, işe koyulacaklardır.

Tığ işi yazma kenarı anlatımı resimlerle olması bazen anlatmaktan daha iyi oluyor. Çünkü takıldığınız yerde resme bakıyorsunuz ve devam ediyorsunuz. El işi çalışmalarına yeni başlayanlar içinde yine kendilerini geliştirmek için kullanacakları bir model.

Adım adım anlatımı takip ederek çiçek motiflerinden oluşan yazma kenarı yapımını öğrenebilirsiniz. Fakat hiç bilmeyenler biraz zorlanabilir. Bu yüzden yazma kenarı yapımında altyapı şart.

Bittiğinde göze hitap eden örneklerin karşınıza çıkacağı modelin yapımını gösteren resimler tek tek ve ayrıntı içeriyor. Yazma kenarı işi ülkemizde yörelere göre değişim göstermektedir. Bir şehirde yapılan, bir başka şehirde veya köyde yapılanı tutmayabiliyor.

Her yerin kendine has motifleri, desenleri veya el işçiliği var. Değişik figürlerde yapılmış farklı yazma kenarı gördükçe birçok hanım nasıl yapıldığını sorgular. Bu bakımdan da sizlere yardımcı olmak kaydıyla bu makaleyi hazırlayayım dedim. Şimdi altta resimlerle baş başasınız.

İlk kareden son ana kadar yapımı detaylıca verilmiş. Umarım yardımı olmuştur. Anlatımlı olarak ifade edemedim özür dilerim. Ancak ilerleyen günlerde az da olsa öğrenip, daha güzel içeriklerle yine bu türden paylaşımlara devam etmeyi düşünüyorum. İyi geceler.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu