KOLAYCA YAPABİLECEĞİNİZ İKİ ŞİŞLE ÖRGÜ PATİK

Kolayına yapıp hemen kullanabileceğiniz bir patik çeşidiyle yine birlikteyiz hanımlar. Kısa bir anlatımdan sonra sizde hemen şişlerinizi elinize alıp patiği örmeye başlayacaksınız. Bebek patiği veya biraz büyük çocuklar içinde yapabileceğiniz şık bir şiş işi patik modelidir diyebilirim.

Süslemesini kendinizce değiştirebilir ve değişik görünümlü bir patiğe de dönüştürebilirsiniz. Şiş işi patikler hem kolay yapılıyor. Hem de ilmeklerini bitirip, süsleyerek harika patiklere sahip olabiliyorsunuz.

İki şişle patik yapımı

Patik için öncelikle 3 numara bebek yünü kullanın. 35 ilmek attıktan sonra da pembe ip kullanarak her düz taraf için 4 ilmek artıracaksınız. 10. sırada ise 66 ilmek olduğunda ise haroşa işlemi yapacaksınız.

kolay-iki-sisle-orguden-bebek-patigi

kolay-iki-sisle-orguden-bebek-patigi

2 sıra 1 beyaz ve 1 pembe şeklinde öreceksiniz. Ortada da 10 ilmek yanlarına gel git yapacaksınız. 8 sıra haroşa örüp, 45 ilmek kalınca da 15 sıra öreceksiniz. Sonra da tamamlayacaksınız.

kolay-iki-sisle-orguden-bebek-patigi

Bandana için ise 12 ilmek atıp, 45 sıra haroşa öreceksiniz. Sonra da keseceksiniz. Arkası içinde çapraz yapıp lastik takabilirsiniz. Sonuç olarak üstte gördüğünüz patik örnek resimlerine benzer bir çalışma yaptığınızı göreceksiniz. Boncukla süsleyebilirsiniz veya kurdele koyabilirsiniz.

İki şişle örgü bebek patikleri yapımına ilişkin başka çalışmalar buldukça yine öğrenip, sizlere de aktarmaya çalışacağım. Kolay bebek çorabı olarak da yapıp kullanacağınız çalışmaları sitemizde farklı anlatımlarda da bulabilirsiniz. Bir başka örgü patik modelinde görüşmek dileğiyle kendinize iyi bakın hanımlar.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. KOLAYCA YAPABİLECEĞİNİZ İKİ ŞİŞLE ÖRGÜ PATİK için yorumda bulun

    KOLAYCA YAPABİLECEĞİNİZ İKİ ŞİŞLE ÖRGÜ PATİK için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak KOLAYCA YAPABİLECEĞİNİZ İKİ ŞİŞLE ÖRGÜ PATİK için ilk yorumu yapabilirsin.