KONSERVE KUTUSUNDAN HEDİYE PAKETİ

Konserve kutusuyla hediye kutusu

Evde biriken teneke kutusu veya konserve kutularını değerlendirelim. Güzel bir çalışma buldum ve yapımı gayet kolay. Evde bu tür çalışmalar yaparak sizde çok güzel sürpriz kutular ortaya çıkarabilirsiniz hanımlar.KONSERVE KUTUSUNDAN HEDİYE PAKETİ

Yabancı bir blogda gördüğüm ve beğendiğim bu güzel çalışmayı sizde seveceksiniz diyebilirim. Çünkü hem yapımı kolay hem de hediye kutusu yerine başka amaçlarda da kullanılabilir diye düşünüyorum. Konserve kutusundan lazımlık yapımı çalışması için bilgiler aşağıda yer alıyor.

Malzeme olarak ;

  • konserve kutusu.
  • koli bandı.
  • makas.
  • maket bıçağı.
  • yapıştırıcı.
  • ince kumaş.
  • havlu kumaş.

Malzemeleri kendinizce değiştirebilir veya ekleme/çıkarma yapabilirsiniz hanımlar. Bu size kalmış. Kısaca özetlemek gerekirse 3 adet konserve kutusunu yan yana getirip, yapıştıracaksınız. Yine kapaklarını da üçgen şeklinde yapıp üstünü örtmede kullanacaksınız.

Yaparken zorlanacağınız bir tarafı yok. Çalışmanın birebir aynısını yapmanıza da gerek yok. Ama aynısını yaparsanız hem çocuklara tenekeden oyuncak kutusu yapmış olursunuz. Hem de konserve kutusu değerlendirme çalışmasını tamamlamış olursunuz.

konserveden-hediye-kutusu

Evde yapılan bu güzel çalışmaları gördükçe hem mutlu oluyorum. Hem de güzel çalışmalarla boş zamanlarımızı değerlendirebildiğimize seviniyorum hanımlar.

Konserve kutularını kalp şekline getirip üstünü de kumaşla kaplayabilirsiniz. Burada beyaz çiçekli kumaş kullanmışlar. Ben kırmızı kumaş kullanılması taraftarıyım. Hem de konserve kutusundan kalp kutusu daha güzel belirgin olur ve ortaya çıkar diye düşünüyorum.

İçine lazımlık, takılarınızı koyma veya çocukların oyuncaklarını doldurmak için kullanabilirsiniz. Güzel bir çalışma ve benzer çalışmaları sitemizde karton bölümünde daha çok bulabilirsiniz. Kolay gelsin hanımlar.

kaynak : https://diyandcrafts.com/pin/612/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu