KOTON İP İLE ASKILI YAZLIK BLUZ YAPIMI

Yazlık askılı örgü bluz modeli yapımı

Yaz aylarında örgü işinden yapılmış bluz modellerini kullanmayı seviyorsanız mutlaka bu örneğe göz atmalısınız. Şiş örgüsü ile yapılan oldukça basit ama çok şık görünen yazlık askılı örgü bluz modeli görenlerin dikkatini çekecek harika bir tasarım olmuş. Bu bluzun detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz. KOTON İP İLE ASKILI YAZLIK BLUZ YAPIMI

Örgü işinden yapılıp yaz aylarında kullanılabilecek kıyafetler için bugün size bir askılı bluz modeli göstermek istiyorum. Bu bluzun yapımı için koton özellikte olan yaz aylarına uygun bir ip seçilmiş. Bu ip dışında yazlık kullanılabilecek ipleri tercih edebilirsiniz. Bluz modeli şiş örgüsü ile yapılmış ama yapımı çok basit. Videoda verilen anlatımı detaylarına dikkat edildiği sürece kısa sürede hazırlanıp önümüzdeki günlerde kullanılabilir.

Askılı yazlık örgü bluz modeli yapımı için burada Fibra Natura markasından Cottonwood markalı ip tercih edilmiş. Farklı bir marka koton iplerde kullanabilirsiniz. Burada yapılan ölçü için 50 gramlık 5 yumak ip yeterli olmuş. Şiş olarak ise 4,5 numara şiş kullanılmış.

Bluz modeli burada yapılan ölçüler ile M-L bedene uygun bir ölçü olmaktadır. Video içerisinde daha büyük veya daha küçük bir bluz yapmak için nelere dikkat edilmesi gerektiğinden bahsedilmiş. Bluz modeli düz bir şekilde yapılmış. Burada dikkat edeceğiniz tek detay kol kısımlarının ve V yakanın yapımı olacaktır. Buraları da videodaki detaylı anlatımdan kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Yazlık askılı örgü bluz modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZi7PPedi8WlVYXhllRpuiw

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu