KÜÇÜK ÇİÇEKLİ TIĞ OYASI MODELİ YAPIMI

Yazma kenarı için küçük çiçekli tığ oyası modeli yapımı

Tığ işi ile yapılmış oya modelleri için bugün sizlere yine çok şık ve renkli bir tasarım göstereceğim. Küçük çiçekli tığ oyası modeli çeyizler içerisinde göz dolduracak yazma kenarlarında dikkatleri çekecek olan bir model. Bu oyanın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Oya modelleri için sizlere sık sık tığ işinden yapılmış örnekler gösteriyorum. Tığ işi iğne oyasına göre daha kolay olduğu için ve herkes tarafından kolaylıkla yapıldığından daha fazla tercih ediliyor. Ayrıca tığ işinden model çeşitliliği de çok fazla. Bende sizlere yeni modeller buldukça göstermeye çalışıyorum.

kucuk cicekli tig oyasi2

Tığ işi çiçekli oya modeli yapımı için burada çiçek desenli bir yazma kullanılmış. Yazmanın etrafını tığlamak ve çiçek desenlerinin altındaki kısmı yapmak için yeşil oya ipi kullanılmış. Çiçek motifleri yapımı için pembe ve sarı renkte oya ipleri kullanılmış. Tığ olarak ise 22 numara tığ kullanılmış.

Oya modelinin yapımı için öncelikle yazma kenarına yeşil oya ipi ile iki zincir çelip tığ batısı yapılmış. Tığ batısı üzerine ise yine yeşil oya ipi ile çimler yapılmış. Burada örümcek modeli ve yapraklar yapılmış. Bu şekilde yazma kenarı yapıldıktan sonra renkli oya ipleri ile çiçekler yapılmış. Her seferinde farklı bir renk ile çiçekler yapılmış ve oya modeli yapımı tamamlanmış.

Küçük çiçekler tığ oyası yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCtSezhefi6zcPAUCJXUiDog

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu