KUM BONCUKLU TIĞ İŞİ OYA MODELİ YAPIMI

Yazma kenarı için kum boncuklu oya modeli yapımı

Önceleri yazmaların kenarlarında boncuklu oya modelleri oldukça fazla kullanılırdı. Ama son zamanlarda bu boncuklar pek fazla kullanılmamaya başlandı. Ben bugün sizlere yapımı çok basit ama bir o kadarda şık bir kum boncuklu oya modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu oya modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz. KUM BONCUKLU TIĞ İŞİ OYA MODELİ YAPIMI

Oya modelleri için sizlere yeni örnekleri göstermeye devam ediyorum. Bugün size kum boncuklar ile yapılmış bir oya modeli göstermek istedim. Bu oya modeli sade bir yazmanın kenarına yapılmış. Yazma sade olunca kenar kısımdaki oyada boncuklar kullanılıp daha şık bir görünüm elde edilmiş. Model yapımına dair tüm detaylar aşağıdaki videoda açıklandığı için zorlanmadan kısa sürede bu modeli yapabilirsiniz.

Tığ işi kum boncuklu oya yapımı için burada mor bir sade yazma kullanılmış. Yazma kenarındaki oya modelini yapmak için Altınbaşak marka 80 numara mor ipi kullanılmış. Kum boncuk olarak ise beyaz boncuklar seçilmiş. Tığ olarak ise 22 numara tığ kullanılmış. Oyayı yapmak için kum boncuklar oya ipinin üzerine geçirilerek hazırlanmış.

Oya modeli yapımı için önce yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Üzerine ise model yapımına başlanmış. Burada yapılan oya modeli tek bir sırada yapılıyor. Kum boncuklar ile birlikte model yapılarak ilerleniyor. Oya modelinin yapımı oldukça basit.

Kum boncuklu oya modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCtSezhefi6zcPAUCJXUiDog?pbjreload=102

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu