KUMAŞA GEÇİRİLEBİLİR ARA DANTELİ PİKE KENARI

Kumaşa geçirilebilir ara danteli modeli için bugün sizlere hem yapımı kolay hem de çok şık bir dantel modeli göstermek istiyorum. Renkli dantel ipleri ile yapabileceğiniz bu model çok hoş olmuş.

Danteller ile süslenmiş pikeler veya yatak örtüleri son zamanlarda oldukça moda oldu. Eksi klasik kumaşlar yerine farklı kumaşlar üzerine bu danteller eklenerek süslemeler yapıldığı için yatak üzerinde veya pike takımlarında bu danteller çok şık duruyor. Çeyizler içerisinde farklı el emeği bir yatak örtüsü takımı olmasını istiyorsanız bu dantel modellerini yapıp yatak örtüleri ile birleştirip güzel bir süsleme yapabilirsiniz.

KUMAŞA GEÇİRİLEBİLİR ARA DANTELİ PİKE KENARI

Bu ara danteli sadece kumaşla üzerine ekleyip yatak örtülerinde veya pike takımlarında kullanmak dışında havlu kenarlarına da ekleyebilirsiniz. Çeyizle içerisine ekleyeceğiniz havlularda bu dantel modelini kullanabilirsiniz. Bunun dışında ise havlular için daha önce de size dantel modelleri gösterdim bunlara da göz atabilirsiniz.

Ara danteli yapımı için burada Ören bayan markasından su yeşili renginde çok güzel bir ip kullanılmış. Dantel iplerinde klasik renklerin dışında renk çeşitliliği oldukça fazla. Sizlerde sevdiğiniz renkteki ipleri kullanarak farklı dantel modelleri yapabilirsiniz. Tığ olarak ise burada 5 numara tığ kullanılmış. Siz kullandığınız dantel ipinin kalınlığına göre tığ numaranızı ayarlayabilirsiniz.

KUMAŞA GEÇİRİLEBİLİR ARA DANTELİ PİKE KENARI

Dantel modeli yapımı için 45 zincir çekilmiş ve üzerine model yapımına başlanmış. Burada ince uzun bir dantel modeli yapılıyor. Model sürekli olarak kendini tekrarlıyor. Videoyu en başından izleyip yapım aşamasını öğrenebilirsiniz. Videoda model anlatımı yapılırken sayıları ile birlikte modelin yapımı açıklanmış.

Ara dantel modeli için sizlere gösterdiğim bu örnek model dışında daha farklı dantel modelleri için daha önce göstermiş olduğum örneklere de göz atın. Çeyiz hazırlığı yapıyorsanız bu dantel modelleri ile şık ve farklı bir çeyiz hazırlayabilirsiniz.

KUMAŞA GEÇİRİLEBİLİR ARA DANTELİ PİKE KENARI

Kumaşa geçirilebilir ara danteli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@hobilaryumcrochet

SEN KAÇ PUAN VERİRDİN?
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın