KUTU TEKNİĞİ İLE KARE LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizlik kare lif modeli yapımı

Lif modelleri için bugün size yapımı çok basit üç farklı renk ile yapılmış oldukça şık bir kare lif modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu lif modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz. KUTU TEKNİĞİ İLE KARE LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizleri için hazırlık yapanlar kısa sürede yapıp tamamlayabilecekleri şık bir model arıyorlarsa bugün göstereceğim örneğe mutlaka göz atmalılar. Lif modelleri yapımında en çok kullanılan kutu tekniği ile yapılan bu lif modeli kare bir şekilde yapılmış. Sizlere sık sık yuvarlak lif modeli gösteriyorum. Bugün ise yapımı çok kolay olan bir kare şeklinde lif modeli göstereceğim. Bu lif modelini örgü örmeye yeni başlayanlar dahi kolaylıkla yapabilirler.

Kutu teknik kare lif modeli yapımı için burada gr, mavi ve beyaz renkler kullanılmış. Birbiri ile uyumlu olan elinizde kalmış olan ipleri kullanarak bu lif modelini kolaylıkla yapabilirsiniz. Tığ olarak ise elinizin yatkın olduğu tığ numarasını kullanabilirsiniz. Eğer örgü örmeye yeni başlıyorsanız videoda belirtilen 6 numara tığ kullanabilirsiniz. Kullandığınız ipi kalınlığına göre tığ numaranızı ayarlayabilirsiniz.

Lif modeli yapımına gri renk ip ile orta kısma üç tane küçük kare yapılarak başlanıyor. Bu karenin etrafındaki her sırada renk değiştirilerek küçük kareler oluşturulmuş. Burada aslında bir dikdörtgen şeklinde orta kısım oluşturuluyor. Daha sonra ise kenarlara dilimler yapılmış. Burada lif modeli kare bir şekilde olsa da kenar kısımları farklı bir şekilde yapılarak desenli bir model oluşturulmuş.

Çeyizlik kare lif modeli yapımının tüm detayları video içerisinde çok güzel bir şekilde açıklanmış. Burayı takip ettiğiniz sürece sorun yaşamdan lif modelini yapabilirsiniz. Lifte oluşturulan desenler size zor gelebilir ama videoda her bir detay çok güzel bir şekilde açıklanmış. Lif örmeye yeni başlıyor dahi olsanız burayı takip ettiğiniz sürece sorun yaşamadan lif modelini yapabilirsiniz.

Kare lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCR3FYnqCpMB7vQTgaLUlXig

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu