KÜTÜKLE KOLAY ATEŞ YAKMA TEKNİĞİ

Ağaç kütükle ızgara keyfi

Arkadaşlar öncelikle görünce nasıl ya? dediğim güzel bir DIY çalışması. Bence mantıklı ve sonlara doğru tabi üstüne koyduğunuz pişirmeye çalıştığınız tava tencere ne varsa almanız gerekiyor. Akıllıca bir fikir ve işinize mutlaka yarayacaktır.

Benim ne işime yarar demeyin? bir gün doğada olduğunuzu düşünün ve etrafınızda nasıl ateş yakacağınızı bilmiyorsunuz. Yakınlarda da ormanda kesim yapanlar var. Onlardan rica edip bu türde bir kütük alıp, onu ateş yakmada değerlendirebilirsiniz.

Yapılışı çok kolay. Ebatları üzerine oturacak büyüklükte olması yeterlidir. Daha sonra hızar dediğimiz otomatik testere ile pizza dilimi şeklinde en dibe doğru keseceksiniz ama ayırmayacaksınız. En alta doğru bırakacaksınız. Çünkü ayrılmamalı.

Daha sonra gazete veya tutuşturacak ne varsa onları kesilen yere yani karpuz çatlağı dediğimiz kısma itiştirip geriye sadece ateşlemek kalıyor. Ateşi yaktıktan sonra hemen üstüne tava tencere ne varsa pişirmeyi düşündüğünüz şeyi koyabilirsiniz. Kısa sürede köz olacak olan orta kısım içe doğru yanacağı için koyduğunuz tava veya tencere üstte kenarlar sayesinde sabit duracaktır.

Ama yine de ateşi kontrol edin ve köz ilerledikçe koyacağınız şeyi ağırlık olarak taşımayacağını da düşünün. Ben üzerine yine kenarlardan taş koyup destek yapma taraftarıyım. Tabi fikir açık. Herkes istediği gibi bu güzel çalışmayı değerlendirebilir diye düşünüyorum.

Bir başka güzel DIY projesinde buluşmak üzere kolay gelsin arkadaşlar. Doğayı sevelim zarar vermeyelim.

Not a bad idea
KÜTÜKLE KOLAY ATEŞ YAKMA TEKNİĞİ

source: https://gentlemans.soup.io/

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu