KUZU BEBEK PATİĞİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Kuzu bebek patiği yapımı

Bebekler için farklı bir patik modeli arıyorsanız eğer kuzu bebek patiği modelimizi mutlaka incelemelisiniz. Bebekler ve çocuklar için yapabileceğiniz çok güzel bir modeli sizlere sunuyoruz.KUZU BEBEK PATİĞİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Kuzu bebek patiği yapımı için oldukça basit bir teknik kullanılıyor. Pop corn örgü tekniği adı verilen küçük yuvarlak topların yapıldığı bir model ile yapılıyor. Bu model ile yapıldığı için ve beyaz ip ile yapıldığı için patik çok güzel durmuş.

Kuzu-Bebek-Patigi

Kuzu patiği yapımı için beyaz ip kullanılmış ve 5 numara tığ ile örülmüş. Patik taban kısmında başlanarak yapılıyor. Aşağıda size göstereceğimiz videoda taban kısmının nasıl yapıldığı da detaylı bir şekilde anlatılmış.

Burada videoda gösterilen taban kısmını örnek alarak bebekler için başka modellerde patikler de yapabilirsiniz.

Kuzu bebek patiği yapımı için taban kısmında 20 zincir çekilerek başlanmış. Bu patik 1-1,5 yaşındaki bebekler için uygun olacaktır. Daha küçük yeni doğan bir bebek için yapacaksanız eğer o zaman 17 zincir çekerek tabana başlayabilirsiniz. İsterseniz boyutları daha da büyültüp 1 yaşından büyük çocuklar için de bu patiği yapabilirsiniz.

Kuzu bebek patiği tabanı yapıldıktan sonra modelin yapıldığı asıl kısma geliniyor. Burada ise yine sadece trabzanlar ile yapılan oldukça basit bir model yapılıyor. Bu şekilde patik tamamlandıktan sonra bilek kısmı için pembe renk ip ile bir sıra trabzan gidilmiş. Bu şekilde bilek kısmının düzgün durması sağlanmış.

Kuzu bebek patiği modeli tamamlandıktan sonra ise kulaklar yapılıp patik ile birleştirilmiş.Daha sonra gözler için boncuklar kullanılmış. Burun kısmı için ise siyah ip ile burun yapılmış.

Kuzu bebek patiği modelinin yapımı için aşağıda detaylı anlatım verdiğimiz videoyu takip edebilirsiniz

 

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu