LABİRENT ŞEKİLLİ ÖRGÜ ERKEK BERE MODELİ

Örgüden erkek beresi yapımı

Çok güzel bir örgü erkek beresinin yapılışı ile birlikteyiz hanımlar. Sevgi hanımın anlatımından istifade ederek paylaştığımız bu güzel çalışmayı sizde sevecek ve yapmak için can atacaksınız.LABİRENT ŞEKİLLİ ÖRGÜ ERKEK BERE MODELİ

Öncelikle bu güzel çalışmayı yapmak için tercih etmeniz gereken malzemeler şöyle ; 4,5 numara şiş lastik, 5 numara üst taraf, 2 kat ince ip gerekiyor. Daha sonra yapılacak örgüde boy için 22 cm. olacak. En ise 20 cm. yeterli gelecektir.

İlk olarak 12 sıra 1 ters ve 1 düz lastik yaparak başlayacaksınız. Anlatım videoda detaylıca veriliyor. Adımları takip ederek sizde bu güzel örgü bere modelini erkek çocuklarınız için kolayca yapabilirsiniz.

labirent-desenli-orgu-erkek-beresi

Kenar ilmekleri için 2 düz ve 2 ters ile 2 düz ve 2 ters şekilde 10 ters ve son olarak 2 düz ve 2 ters yapıp, 2 düz ve 2 ters şeklinde berenin örneğini koymaya başlıyorsunuz.

Yapımı için videolu anlatım Türkçe olduğu için Sevgi hanımın anlatımından yararlanmanızı öneriyorum. Hem kolayca yapabilirsiniz. Hem de kısa sürede modeli kavrayıp bitirebilirsiniz.

Zor bir örgü değil. Lastik örgü ve düz örgüyle birlikte ters örgü yapmayı bilen herkes bu güzel örgü bere modelini yapabilir.

Labirent örnekli örgü bere

Erkek beresi olarak tanımlanan bu güzel çalışmayı kırmızı veya pembe renk iple yaptığınızda ise kızlar içinde ortaya güzel örgü bereler yapabilirsiniz. Yapımı zor değil ve kolayca örgüyü tamamlayabilirsiniz. Labirent örnekli güzel bir model. Tavsiye ederim hanımlar.

kaynak : https://www.youtube.com/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu