LALELİ KARE DANTEL MODELİ

Lale motifli kare dantel modeli

Bugün sizlere yabancı bir siteden bulduğum güzel bir kare dantel modeli göstermek istiyorum. Model çok şık ve gösterişli bir model. Farklı alanlarda kullanabileceğiniz güzel bir dantel işi.

kare dantel modeli
Laleli-Kare-Dantel-Modeli

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün farklı ve güzel bir dantel modeli göstermek istiyorum. Kare bir şekli olan bu modelin orta kısmı yuvarlak olarak başlanıp bu şekilde devam ediyor.

Kare dantel modeli daire olarak işlenen göbeğinden sonra dilimler yapılıyor. Dört tane yarım daire şeklinde dilimler tek tek yapıldıktan sonra bu dilimlerin arasına laleler yapılmış. Bu lalelerin yaprakları için yeşil ip kullanılmış. Üzerindeki çiçeği ise pembe ve tonlarında renk geçişleri olan bir ip ile yapılmış.

Yapılan dört laleden sonra ise yine beyaz ip ile zincir çekilerek model bir bütün haline getirilmiş. Üzerine ise beyaz ip ile tekrar kenar sırası yapılarak kare dantel modeli ortaya çıkartılmış.

Kare dantel modeli tek parça halinde kullanabileceğiniz bir model olduğu gibi bu şekilde yapacağınız kare motifleri bir araya getirerek masa örtüsü ve runnerda yapabilirsiniz.

Kare dantel modeli yapıldıktan sonra aralara küçük kare kumaşlar ekleyerek dantelleri birleştirip bu şekilde de kullanabilirsiniz. Yine bu şekilde yapacağınız masa örtüsü ve runnerlar da çok şık duracaktır.

Laleli kare dantel modeli farklı ve şık bir model. Çeyizleriniz için farklı modeller arıyorsanız eğer bu dantel modelini yapmaya başlayabilirsiniz.

kaynak: https://www.coisasdaleia.com.br/2011/10/crochetando-2.html

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu